Samochód do ślubu - jaki wybrać?

„I powiozą mnie windą do nieba” – śpiewał słynny zespół Raz, Dwa, Trzy, szczegółowo omawiając rozterki Panny Młodej przed ślubem. Jednak do wspomnianego ślubu nie wiezie nas winda, tylko zazwyczaj jest to samochód, lub inny środek lokomocji, dopasowany zarówno do charakteru wesela, jak i do preferencji Młodej Pary. To, czy będzie to luksusowa Toyota RAV4 Hybrid czy limuzyna, dorożka czy kareta ma istotne znaczenie dla powodzenia wesela i może wpłynąć na jego odbiór, zarówno w oczach samych zainteresowanych, jak i weselnych gości. Warto zatem rozważnie podejmować decyzję w tej kwestii, w oparciu o kilka kryteriów.

 

Styl pojazdu

Samochód jest nieodzownym elementem wesela, o który przyszła Para Młoda musi zadbać już na wstępnym etapie organizacji wesela. Pojazd – niezależnie od jego charakteru – towarzyszy Młodej Parze przez cały dzień, począwszy od podróży Pana Młodego po Pannę Młodą, następnie poprzez ich wspólną drogę do USC czy kościoła, aż do miejsca, gdzie odbywa się weselne przyjęcie. Co więcej, środek lokomocji pojawia się również na zdjęciach, zarówno tych robionych w trakcie wesela, jak i podczas pleneru ślubnego. Warto zatem zadbać, by miał on swój charakter, a także by był pięknie i adekwatnie do okoliczności ozdobiony. Z uwagi na jego rolę warto poświęcić nieco czasu na wybór najlepszej opcji, zarówno jeśli chodzi o sam środek lokomocji, jak i jego markę oraz wystrój.

 

Współcześnie, na rynku możemy znaleźć szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o wybór pojazdu do ślubu. Niezależnie od tego, czy preferujemy dorożkę, podjedziemy pod kościół na motorze czy też luksusowym samochodem, środek lokomocji musi być w stylu, który będzie doskonale korespondował z charakterem wesela (kareta przy ślubie w minimalistycznym stylu czy motocykl w przypadku ślubu glamour całkowicie zniszczą klimat). Czym się zatem kierować dokonując wyboru pojazdu, który sprawi, że ta wspólna podróż ku nowemu życiu będzie niezapomniana?

 

Minęły już czasy, kiedy jako pojazd do ślubu wykorzystywało się dostępne modele samochodów, ewentualnie pożyczało od kuzyna (chyba, że jest to właśnie samochód marzeń). Współcześnie, oferta firm zajmujących się wypożyczaniem samochodów czy innych środków lokomocji, z przeznaczeniem ich na ślub, jest naprawdę bogata. Pozwala to nie tylko na dokonanie najlepszego dla nas wyboru, ale również na dokładną kalkulację kosztów.

 

Poszukując samochodu na wynajem, musimy już wiedzieć, w jakim stylu będzie organizowany ślub i wesele. Pojazd bowiem musi pasować do oprawy ceremonii, a także do miejsca, w którym będzie odbywało się wesele. Co więcej, niekiedy nawet może nawiązywać do stroju Państwa Młodych, musi też uwzględniać rozmiary sukni ślubnej, eliminując ryzyko jej zniszczenia.

 

Retro czy luksusowo i nowocześnie

Jeśli wybór przyszłych Nowożeńców pada na samochód, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy bardziej odpowiedni będzie klasyczny, zabytkowy samochód typu Rolls Royce czy też bardzo nowoczesny, taki jak zaskakująca nowoczesnymi technologiami i pięknym, stylowym wyglądem Toyota RAV4 Hybrid. Jeśli wybieramy samochód w stylu retro zadbajmy o stosowne elementy tego stylu, obecne zarówno w sukni Panny Młodej czy w stroju Pana Młodego, jak i w wystroju weselnej sali, a także o samą dekorację samochodu, nawiązującą do minionej epoki. Należy jednak pamiętać, że w połączeniu z eleganckim, luksusowym przyjęciem i nowoczesną salą weselną, samochód ten wywoła dysonans i odbierze prestiż zarówno ceremonii, jak i weselnej zabawie. Znakomicie sprawdzi się natomiast w przypadku stylowych dworków, w których organizowana jest ślubna ceremonia czy też – w przypadku kiedy przez zabytkowe auto rozumiemy to z czasów PRL-u (jak Syrenka czy Wołga) – w sytuacji organizacji wesela w klimatach lat 80. i 90.

 

Z kolei wybór luksusowego auta, a na dodatek najnowszego jego modelu, zagwarantuje nam zachwyt malujący się na twarzach gości, ale również niezwykły komfort jazdy. Warto jednak odpowiednio wcześniej sprawdzić dostępność takiego pojazdu, a także cenę i szczegółowe warunki jego wypożyczenia. Bardzo często samochody takie oferowane są przez firmy zajmujące się organizacją wesela bądź oferujące sprzedaż produktów tej organizacji służących, zatem można od razu zamówić dekoracje na pojazd.

 

A może jednak szczypta szaleństwa?

Dla par nieszablonowych, które również w takim zindywidualizowanym stylu urządzają wesele, dobrym pomysłem może być przejazd do ślubu motocyklem. Należy jednak uwzględnić liczne problemy z tym środkiem lokomocji związane, jak choćby możliwość zniszczenia fryzury i makijażu, a także zabrudzenia czy rozdarcia sukni. Co więcej, zachodzi ryzyko wplątania się sukni w dźwignię zmiany biegów czy utrata równowagi w butach na obcasie. Najlepszym rozwiązaniem w przypadku takiego wyboru jest zatem odpowiedni strój lub przejazd trajką, bądź motocyklem z koszem. Jest to efektowne i wygodne rozwiązanie szczególnie, że coraz więcej ogłoszeń o wynajmie tego rodzaju trójkołowców i motocykli z koszem pojawia się na rynku. Szacunkowy koszt wynajmu (od przyjazdu Pana Młodego po Pannę Młodą po przejazdu na miejsce uroczystości weselnych) to ok. 800 zł.

 

Zdecydowanie bardziej wygodnym, ale i stylowym rozwiązaniem, w przypadku wesel organizowanych z przepychem, jest wynajem karety. Szczególnie malowniczo wygląda ona wówczas, kiedy wesele odbywa się w zamkowych czy pałacowych wnętrzach, zaś Panna Młoda ubrana jest w strojną sukienkę z długim welonem. Na tych, którzy wolą klimaty wiejskie, czeka z kolei bryczka. Co więcej, ten sposób transportu można również wykorzystać do transportu weselnych gości, będzie to dodatkowa atrakcja. Idealne miejsce na organizowanie takiego rustykalnego wesela z bryczką to skansen, wiejski dom czy stodoła, przypadku której zachowano jej pierwotny charakter. Koszt wynajmuj takiej bryczki to – w zależności od modelu – ok. 300 zł / godzina.

 

Niezależnie od tego, czy wybór Pary Młodej padnie na samochód najnowszej generacji, jak luksusowa Toyota RAV4 Hybrid, czy teżna stylową dorożkę, ważne jest, by ten środek transportu stanowił spełnienie marzeń, by był spójny ze stylem wesela, by podkreślał wyjątkowy charakter tego dnia i … by pięknie eksponował zarówno Pannę Młodą, jak i jej suknię!

Produkty powiązane