3 powody, dlaczego warto zorganizować wesele zimą

O tym, że zimie nie można odmówić magii, wiedzą nawet osoby, które nie darzą tej pory roku zbytnią sympatią. Nic zatem dziwnego, że wiele par decyduje się na ślub właśnie w otoczeniu śnieżnego puchu i bieli. Atuty zimy dają nieskończone możliwości aranżacji weselnej sali, a lustrzane winietki na stoły, świece czy mieniące się bombki, nadają wręcz charakter całej ceremonii i następującej po niej zabawie. Jakie zatem są zalety przyjęcia weselnego zimową porą?

 

1. Oszczędność pieniędzy

 

Za wyjątkiem okresu pomiędzy Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem, ostatnie miesiące roku oraz styczeń i luty, to okres intensywnych wyprzedaży i obniżek, z których warto skorzystać również przy organizacji wesela. Zarówno właściciele restauracji, jak i lokali weselnych chcąc zapełnić sale są skłonni negocjować cenę, dzięki czemu można wynająć wymarzony lokal nawet za 40 proc. ceny wyjściowej lub umówić się na inny rodzaj promocji – weselne ciasta, napoje czy też dekoracje sali wliczone w cenę wynajmu.

Autem jest ponadto większa dostępność lokali, dzięki czemu nie musimy rozpoczynać szaleńczych poszukiwań alternatywny w stosunku do naszej wymarzonej sali weselnej.

Zaoszczędzić możemy nie tylko na cenie wynajmu lokalu czy weselnym menu – reguła ta dotyczy zakupu sukni ślubnej, którą dzięki wyprzedażom możemy kupić średnio 20 – 30 proc. taniej, należy jednak pamiętać, że tu z kolei musimy liczyć się z koniecznością nabycia etoli, futra lub szala. Panowie z kolei muszą pomyśleć o eleganckiej kurtce czy płaszczu. Zimowa garderoba Panny Młodej wymaga także odpowiednich butów – doskonale sprawdzą się kremowe lub białe kozaczki, które (kupione odpowiednio wcześniej) wcale nie zrujnują ślubnego budżetu, zaś po ceremonii z powodzeniem można je odsprzedać innym amatorkom zimowych ślubów.

Wesele zimową porą to również okazja do zaoszczędzenia na kwiatach – taniej kupimy na przykład orchidee czy storczyki. Warto również wykorzystać niezwykle popularną w zimowym czasie poinsecję, czyli tzw. gwiazdę betlejemską, szczególnie w białym kolorze.

 

2. Dekoracje

 

Zima, szczególnie przedświąteczny okres, dostarcza niekończącego się wachlarza inspiracji. Dla osób, które nie czują się dobrze w świątecznym przepychu, doskonałą alternatywą będzie wesele w bieli i srebrze, z czym doskonale korespondować będą świece, lampiony, białe światła lampek i mieniące się brokatem bombki. Warto także sięgnąć po atrakcje ostatnich lat, czyli lodowe rzeźby (niekiedy nawet z pokazem rzeźbienia), które pięknie wyglądać będą na weselnym stole.

Można również rozważyć zamówienie barku lodowego, nie tylko nadającego charakteru weselnej sali i zachwycającego gości kunsztem wykonania, jak i chłodzącego serwowane na nim drinki. Taki bar może być spersonalizowany i dostosowany kształtem i stylem do motywu przewodniego wesela czy wystroju weselnej sali, mogą być na nim również wyryte imiona Nowożeńców czy data ślubu. Cena wyjściowa rzeźby z lodu z jednego bloku lodowego zaczyna się od ok. 600 zł,. końcowe ceny lodowych rzeźb są uzależnione od projektu.

Do świec, lodu i srebrnych ozdób doskonale pasują również ozdoby szklane i lustrzane, które mają szansę stać się prawdziwym obiektem pożądania w nadchodzących sezonach. Światło odbijające się w lustrzanych winietkach, wskazujących miejsce poszczególnych gości przy stołach czy też lustrzanych zawieszkach na alkohollustrzanych numerkach na stół stanowiących wysmakowaną ozdobę, a zarazem piękną pamiątkę dla gości, będzie stanowiło dodatkowy element dekoracyjny.

 

3. Zimowe atrakcje

 

Organizując ślub zimową porą nie warto ograniczać się tylko do zabawy na parkiecie. Warto pomyśleć o organizacji kuligu, który z pewnością trwale zapisze się w pamięci gości – często jest on organizowany w połączeniu z degustacją bigosu czy mocnej herbaty w góralskim szałasie. Cena takiego kuligu jest uzależniona od programu i zaczyna się od około 40 zł do nawet 100 zł od osoby.

Dla osób, które niezbyt dobrze czują się w góralskich klimatach, lub też nie gustują w mroźnym powietrzu owiewającym skórę, nawet mimo bezsprzecznego uroku sunących sań i pochodni, mogą wybrać wspomniany już pokaz rzeźbienia w lodzie, z wykorzystaniem piły elektrycznej, dłut i ognia. Takie widowisko trwa około 20 do 30 minut, a jedyną jego wadą, jest cena.

Wspominając weselne inspiracje zimowym klimatem, nie sposób pominąć urokliwego igloo - w pneumatycznym namiocie w kształcie igloo może odbywać się większość weselnych atrakcji. Sam namiot może być wyposażony, w zależności od budżetu i indywidualnych preferencji, w lodową scenerię, włącznie z meblami wykonanymi z lodu czy lodowymi naczyniami. Można w nim również organizować konkursy dla gości – na przykład wydobywanie butelki szampana z lodowej bryły.

Niewątpliwym plusem zimowych zabaw jest to, że nie męczą one weselnych gości w takim stopniu, co atrakcje organizowane podczas fali letnich upałów, mała jest również szansa, że uroku planowanej atrakcji odbierze niespodziewana ulewa. Jeśli zatem zastanawiacie się, czy warto brać ślub zimą, to jedyna słuszna odpowiedź, brzmi: „TAK”!

Produkty powiązane