Niezbędnik ślubny - pobierz PDF

Jak dobrze zaplanować ślub?

Ślub to wielkie wydarzenie w życiu każdego człowieka. Okres przedślubny, który poświęcamy na przygotowania nie raz dostarcza nam wiele stresu - w końcu ma być jak z bajki a każda atrakcja wieczoru musi być ustawiona jak w zegarku. W takich momentach najważniejsza jest dobra organizacja czyli planowanie listy, która pozwoli nam zapanować nad całym ślubem od ustawienia stołów i niewielkich dodatków po kupno sukni.

Zanim zaczniesz planować
Zamknijcie oczy i wyobrazić sobie swój wymarzony ślub - zwróćcie uwagę na szczegóły takie jak kolor, kwiaty, atmosferę oraz miejsce. Czy jest to ślub w pomieszczeniu czy pod chmurką? Na ile osób jest Wasz ślub? Jaka muzyka jest grana na Waszym ślubie? Wstępna wizualizacja pomoże ustalić Wam dalsze działanie.

Budżet
Warto od raz z góry przemyśleć ile jesteśmy w stanie wydać na organizację ślubu - ustalić górną oraz minimalną kwotę dzięki czemu łatwiej będzie Wam uniknąć problemów związanych z nieprzewidzianymi wydatkami. Pamiętajcie, że ceny lokali oraz usług mogą być różne w zależności od lokalizacji i daty ślubu.

Różnice czasu
Duże miasta to również długie terminy. W wielu miejscach wolne terminy sięgają nawet do kilku lat dlatego warto jest zacząć planowanie tego wielkiego wydarzenia od sprawdzenia terminów w wybranej miejscowości, być może tylko kilka kilometrów dalej znajdzie się miejsce, które zaproponuje lepszy termin i klimat.

Wedding planner czy ślub na własną rękę?
Kiedy mamy już rozpisany budżet czas zająć się organizacją wesela. Obecnie modne jest zatrudnianie osób, które zajmują się organizowaniem ślubów - są to tzw. wedding plannerzy.  Cena za zatrudnienie takiej osoby może zaczynać się od kilku do kilkunastu tysięcy, mamy jednak pewność, że taka osoba zajmie się ustaleniem większości rzeczy dzięki czemu zyskamy więcej czasu dla siebie. Możemy również zająć się tym sami z ewentualną pomocą rodziny czy bliskich nam osób.Bez czego ślub się nie odbędzie?
Przede wszystkim bez pary młodej i gości. W pierwszej kolejności ustalcie wstępną listę gości - ile osób ma się pojawić na ślubie. Oszacowanie maksymalnej liczby gości pozwoli Wam łatwiej oszacować ewentualne wydatki związane ze znalezieniem domu weselnego czy restauracji jak i dodatków np. zaproszeń papierowych, zaproszeń drewnianych oraz winietek. To również ten moment, w którym dobrze jest znaleźć świadków na ślub. W następnej kolejności warto wybrać miejsce oraz termin ślubu, z ustaloną datą łatwiej będzie Wam dopiąć każdy szczegół.

Wesele
Ustalając wesele warto wstępnie ustalić cenę od osoby oraz wszelakie dogodności takie jak możliwość przyrządzenia potrawy dla osób na dietach specjalnych np. cukrzyków, osób na diecie wegetariańskiej bądź alergików, zwłaszcza jeśli wśród gości mają pojawić się osoby o specjalnych wymaganiach dietetycznych. Wiele domów weselnych i restauracji zaproponuje z góry dobór alkoholu jak i tortu weselnego - nie musicie koniecznie przystawać na propozycję z danego ośrodka. W międzyczasie na pewno czeka Was wiele atrakcji związanych z przygotowaniem wesela takich jak degustacja menu.

Pokoje dla gości
Nie każdy Wasz gość będzie „tutejszy” zwłaszcza jeśli mieszkacie nad morzem, a planujecie ślub w górach, w takim przypadku wcześniej warto zarezerwować pomieszczenia, w którym goście będą mogli przenocować.

Czas na zakupy
Przyszykujcie listę salonów i wyruszcie na zakupy za suknią lub garniturem. Nie zapomnijcie o dodatkach - w salonach znajdziecie ich pełną gamę od wianków i welonów aż po rękawiczki i niewielkie dodatki do fryzur.

Floryści i inni artyści
Dla wielu z nas wesele łączy się w kwiatami i oprawą muzyczną. Jeśli mamy już wybraną datę to czas wybrać odpowiedniego florystę, oprawę muzyczną (od oprawę w kościele po salę weselną), fotografa, fryzjera a nawet makijażystę.


Zaproszenia
Czy wiesz już jak przekażesz wesołą nowinę rodzinie i znajomym? Pamiętaj, bez zaproszenia się nie obejdzie. W naszym sklepie oraz Facebooku znajdziecie wiele motywów i typów rozwiązań, które wpiszą się w motyw i kolorystykę Waszego ślubu oraz sprawią pozytywne wrażenie na zaproszonych gościach - od delikatnych zaproszeń w rustykalnym stylu po drewniane zaproszenia, które będą stanowić wspaniałą pamiątkę dla zaproszonych gości weselnych. W naszym sklepie znajdziesz nie tylko zaproszenia, ale i wiele innych dodatków, które ułatwią ślubne przygotowania.

Obrączki
Ślub nie obejdzie się bez obrączek dlatego też wybierzcie się razem do jubilera i wybierzcie obrączki. W wielu zakładach jest możliwość wygrawerowania na obrączkach daty Waszego ślubu oraz inicjałów.

Podróż poślubna
Przygotowania zajmują nie tylko dużo czasu ale i siły, podróż  poślubna to idealny czas na chwilę tylko we dwoje i naładowanie akumulatorów po ślubie. Zaplanujcie ją za wczasu, aby obyło się bez niespodzianek.

Upominki dla gości
Obecnie modne jest obdarowywanie gości ślubnych skromnymi upominkami, które przypomną o Waszym ślubie - mogą być to drobne bryloczki lub ozdoby wiszące jak i drobne słodkie upominki.

Potwierdzenia i formalności
Kiedy wszystkie najważniejsze elementy ślubu mamy już odznaczone czas na formalności i potwierdzenie liczby gości. Niestety sprawy formalne to nieodłączna część ślubnych przygotowań jednak nie jest to powód do zamartwiania się, w końcu najważniejsze rzeczy są już ustalone.

Nie bój się niespodzianek
Przeciwności losu zdarzają się każdemu z nas - nie tylko podczas przedślubnych przygotowań, jednak w tym ważnym dla nas okresie mocniej reagujemy na bodźce takie jak komplikacje związane z przygotowaniami. Nie bój się niespodzianek - nie każda niespodzianka będzie gorzka. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na wsparcie partnera oraz rodziny.

Podczas przygotowań ślubnych zajrzyj również do naszego sklepu Venarti, gdzie znajdziesz zaproszenia ślubne, winietki, podziękowania jak i wiele wyjątkowych i oryginalnych dodatków na Twój ślub.

 

Darmowy niezbędnik weselny

Specialnie dla Was przygotowaliśmy darmowy niezbędnik weselny PDF, który pomoże Wam zorganizować ten szczególny dzień.

 

Pobierz darmowy niezbędnik weselny PDF

 

 facebook

 

 

Zawarte na stronach niniejszego serwisu obiekty własności intelektualnej, a w szczególności wzory użytkowe i przemysłowe oraz pozostałe dzieła, podlegają ochronie prawnej. Za pomocą niniejszego serwisu NIE JEST UDZIELANA żadna licencja na korzystanie z praw przynależnych Venarti z siedzibą w Słupsku. W przypadku naruszenia jakichkolwiek praw autorskich dzieł publikowanych na łamach niniejszego serwisu, będą podejmowane stosowne kroki prawne, w celu ochrony niniejszych praw.