Czar drewnianych zaproszeń ślubnych

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, dlatego tak wielką wagę przywiązuje się do wszystkich szczegółów ceremonii i weselnej zabawy.

W tak ważnym dniu warto zadbać jednak o obecność bliskich osób, zapraszając je na uroczystość ze stosownym wyprzedzeniem. Minął już czas, kiedy wszystkie biorące ślub pary miały dostęp do zaledwie kilku wzorów papierowych zaproszeń ślubnych, dziś rynek rozpieszcza bogactwem oferty.

Szczególnym zainteresowaniem w ostatnich miesiącach zaczynają cieszyć się … zaproszenia drewniane.

 

Zaproszenia wczoraj i dziś

Przed laty to do zadań tzw. drużyny weselnej należało zapraszanie gości. Dlatego też członków tej drużyny, a najczęściej starszego drużbę wraz z pomocnikiem, zwano „pytacami” lub „prosakami”. Oni bowiem, odświętnie ubrani, obchodzili (lub objeżdżali konno) domy gości, zapraszając w imieniu Państwa Młodych i ich rodzin na wesele.

W każdym z domów wygłaszali stosowne, wierszowane zaproszenie, postukując przy tym odpowiednio udekorowanymi laskami. Ten zwyczaj zapraszania weselnych gości przetrwał do dziś, choć w zmienionej formie.

Zwykle bowiem to Para Młoda zaprasza swoich gości, starając się to robić osobiście, odwiedzając domy krewnych i znajomych, wręczając stosowne zaproszenie i zapewniając o pragnieniu wspólnego przeżywania tej wielkiej chwili.

Coraz częściej jednak pojawia się zwyczaj wysyłania zaproszeń pocztą przez organizatora wesela, co – choć pozornie cel zostaje osiągnięty – odbiera przygotowaniom splendoru i obrzędowości.

 

Rodzaje zaproszeń

Niezależnie jednak od tego, w jaki sposób i przez kogo zaproszenia są wręczane, warto zadbać, by ich wygląd przystawał do rangi zapowiadanej uroczystości.

Na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących różnego rodzaju zaproszenia, zaś bogata oferta sprawia, że wybór staje się bardzo trudny. Przede wszystkim jednak, szukając idealnego zaproszenia, warto kierować się stylem wesela oraz własnym temperamentem i gustem.

W zależności od tego, możemy wybierać pośród następujących rodzajów, najczęściej występujących zaproszeń:

  • eleganckie, białe, papierowe zaproszenia – odpowiednie dla tradycjonalistów i wielbicieli klasyki,
  • wycinane laserowo – delikatne, przypominające koronkę i wykonane z pietyzmem zaproszenia laserowe odpowiednie są na przykład dla wielbicieli stylu glamour czy wesela w romantycznym klimacie,
  • modele papierowe z grafiką, żartobliwymi elementami, niekiedy nawet w komiksowym stylu – dla młodych osób podchodzących z dystansem do siebie,
  • modele w postaci rulonów, przewiązane kokardą, sznureczkiem – dla miłośników tajemnicy i w przypadku wesel organizowanych w zamkach czy starych pałacach.

 

Moda na drewno

W ostatnich miesiącach, coraz większą popularnością cieszą się też zaproszenia drewniane.

To trend zdecydowanie zasługujący na uwagę, świadczący o indywidualizmie pary, ale również o trosce o wyjątkową jakość. To również nawiązanie do obecnej już od kilku sezonów mody we wzornictwie oraz aranżacji wnętrz, którą można określić mianem „powrotu do natury”.

Drewno zdecydowanie przeżywa jeden ze swoich najlepszych okresów, a obok innych naturalnych materiałów, takich jak na przykład skóra, jest ulubionym środkiem wyrazu projektantów, w tym projektantów zaproszeń.

Duży wpływ na tą modę ma fakt, że drewno jest symbolem naturalności, bezpretensjonalności, łączy ono walory dekoracyjne i użytkowe.

Te właściwości zostały wykorzystane przy tworzeniu zaproszeń drewnianych, doskonale korespondujących z wieloma stylami weselnych przyjęć i zachwycających każdego, kto takie zaproszenie otrzyma.

Drewno kojarzy się ze:

  • szlachetnością,
  • z ciepłem,
  • dzięki precyzji wykonania zaproszeń – również z wysoką jakością i niewymuszoną elegancją.

Zarówno wesele w stylu rustykalnym, ekologicznym jak i romantycznym czy industrialnym może być poprzedzone drewnianym zaproszeniem, które – poza pięknym wyglądem – ma w sobie dyskretny urok i czar.

 

Zaproszenia drewniane

Sklep Venarti oferuje szeroki wybór takich właśnie zaproszeń drewnianych, które urzekną zarówno Młodą Parę, jak i zaproszonych gości.

Bogata oferta kształtów zaproszeń umożliwia dokonanie najlepszego wyboru, dostosowanego do indywidualnych wymagań czy motywów przewodnich ślubu.

Drewniane zaproszenia, jako nowość na rynku, wciąż charakteryzują się nie tylko swego rodzaju świeżością, ale są odpowiednie dla nieszablonowych par, które w ten sposób chcą podkreślić zarówno swoją wyjątkowość, jak i unikatowy charakter ceremonii.

Wysoka jakość, którą charakteryzują się drewniane zaproszenia, przejawia się nie tylko w ich starannym wykonaniu i dbałość o szczegóły, ale również w ich trwałości.

Nawet po latach nie zmienią one swego wyglądu, stając się dla gości piękną pamiątką z dnia ślubu, w którym uczestniczyli. Możliwość wyboru treści zaproszenia, jaką ma Młoda Para, pozwala dodatkowo nadać zaproszeniom indywidualnego charakteru.

Jeśli zatem przyszli Nowożeńcy szukają niebanalnego sposobu na powiadomienie bliskich o ślubie i wyrażenie pragnienia wspólnego celebrowania tej chwili, nie ma chyba lepszego sposobu, niż sięgnięcie po piękne i wyjątkowe drewniane zaproszenia oferowane przez Venarti – zapowiedź równie wyjątkowego ślubu.

Produkty powiązane