Zdjęcia jako podziękowanie

Podziękowania dla rodziców czy weselnych gości są niezwykle wzruszającym momentem wesela. Para Młoda mówi wówczas wcześniej przygotowany tekst wyrażający wdzięczność dla rodziców za trudy wychowania, lata opieki i przygotowania do życia, zaś dla gości – za ich obecność w tak ważnym dniu.

Coraz bardziej popularne są również towarzyszące tym podziękowaniom drobne upominki. Choć zwykle wręczane są w trakcie wesela, to zdarzają się też niezwykle eleganckie i stylowe wyjątki…

 

Magia ślubnych zdjęć i filmów

Obecnie żaden ślub nie może się obyć bez obecności profesjonalnego fotografa czy kamerzysty albo przynajmniej osoby, która ma przy sobie aparat i / lub kamerę. Wykonanie takich zdjęć czy rejestrowanie przebiegu uroczystości, a następnie montowanie filmu to wielka odpowiedzialność i wyzwanie, bowiem utrwalone obrazy są pamiątką na całe życie.

Wśród nich powinny znaleźć się zarówno:

  • zdjęcia grupowe,
  • zdjęcia Młodej Pary,
  • ujęcia ważnych momentów ceremonii, tj. przysięgi małżeńskiej, oczepin, fotografie kwiatów i dekoracji, a także zdjęcia szczegółowe, na przykład obrączek.

Po weselu przychodzi również czas na selekcje i obróbkę wykonanych zdjęć, delikatne nasycenie ich kolorem, wyretuszowanie pewnych niedoskonałości i wykonanie innych, niezbędnych korekt.

Ważne jest jednak, by nie przesadzić z tymi zmianami i zachować oryginalność fotografii. Dobrym pomysłem jest również przekonwertowanie kilku zdjęć na klasyczne czarno-białe.

W przypadku filmów, konieczny jest montaż i dodanie podkładu dźwiękowego tak, aby opowiadały one pewną historię oraz stanowiły spójną całość. Wybór zdjęć, choć trudny dla Młodej Pary jest konieczny, bowiem powinien się koncentrować na tych najlepszych ujęciach.

Zdjęcia można zamówić w formie drukowanej i stworzyć z nich plakaty, albumy i / lub prezentację slajdów, a także popularną foto książkę. Można również rozważyć powiększenie i wykadrowanie kilku zdjęć i ich oprawienie – mogą stać się wówczas wspaniałą ozdobą sypialni czy salonu.

 

Dajemy prezenty

Takie zdjęcia czy film ze ślubnych przygotowań oraz ze ślubu są również wspaniałym pomysłem na prezent dla rodziców czy świadków.

Stosunkowo nowym pomysłem, jest również nagrywanie filmów z podziękowaniami – to rozwiązanie dla Młodej pary, która chce w niezwykły i wyjątkowo wzruszający sposób podziękować ukochanym osobom. Taki 3 do 5-minutowy klip w filmowym stylu jest realizowany zwykle jeszcze przed weselem, dzięki czemu można go wręczyć rodzicom już podczas przyjęcia.

Jest on kręcony według wcześniej przygotowanego scenariusza i bardzo osobisty – zwykle przyszła Młoda Para realizuje różne aktywności, dziękując przy tym za pośrednictwem plansz za daną umiejętność (na przykład gotowania, jeżdżenia na rowerze), za dobre wychowanie, sportowego ducha, moc i wsparcie, również finansowe.

Aby nadać takiemu prezentowi odpowiednią oprawę, warto przenieść je na elegancki drewniany pendrive, umieszczony w stylowym, drewnianym etui. Etui jest wykonane z wysokiej jakości sklejki liściastej, na zewnątrz posiada dowolny nadruk, natomiast w środku podziękowania.

Pendrive pomieści 16 GB danych, zatem bez problemu zmieszą się na nim zdjęcia, które chcemy podarować bliskim, film z wesela, jak i podziękowania nakręcone jeszcze przed uroczystością.

Rówież bardzo eleganckie jest drewniane etui na CD. Na nim również można nanieść dowolny nadruk.

Tego rodzaju upominek, będzie pięknym podsumowaniem uroczystości, wyrazem największej miłości i wdzięczności, a przy tym przejawem stylu i elegancji Młodej Pary.

Produkty powiązane