Dekoracje ślubnego samochodu - Venarti sklep ślubny

W latach 80. XX w. modnym elementem dekoracyjnym samochodu Pary Młodej były lalki w strojach ślubnych, przytwierdzone do maski auta. Dziś zmieniła się nieco estetyka dekoracji, zaś zamiast lalek i wstążek, pojawiają się zwykle świeże kwiaty czy też inne, oryginalne ozdoby.

W jaki sposób udekorować jednak auto, by pasowało do samochodu i stylu wesela?

 

Dekorować czy nie?

Wybór dekoracji ślubnego samochodu, powinien być konsekwencją decyzji o stylu, w jakim zostanie zorganizowane wesele oraz wyboru kategorii ślubnego pojazdu.

Inne będą bowiem dekoracje w przypadku sportowego samochodu, inne w przypadku luksusowej limuzyny, choć w każdym przypadku można zaskoczyć gości niebanalną ozdobą, doskonale korespondującą z rodzajem transportu Pary Młodej.

W przypadku aut, nie ma jednoznacznych wytycznych co do sposobu i rodzaju dekoracji, różne są też podejścia w kwestii samej ich obecności, bowiem niektóre pary, nie chcą naruszać charakteru samochodu (szczególnie w przypadku aut zabytkowych), zaś niektóre również pragną zaoszczędzić na wydatkach.

Tak naprawdę jednak unikatowy charakter samochodu zakłócić może jedynie dekoracja źle dobrana.

Natomiast jeśli chodzi o oszczędności, to ozdoba wcale nie musi znacząco obciążyć ślubnego budżetu – wystarczą bowiem:

 

Strojenie samochodu – materiały

Dekoracja ślubnego samochodu, nawet najskromniejsza, stanowi doskonałe dopełnienie weselnej oprawy i nawiązanie do tradycji weselnego, udekorowanego orszaku ślubnego. Spektakularny efekt popsuć może jednak dekoracja źle dobrana, dlatego warto oprzeć się na sprawdzonych sposobach strojenia auta Młodej Pary. Do najpopularniejszych dekoracji ślubnych samochodów należą:

  • ozdobne tablice rejestracyjne – pomysłów na napisy na nich umieszczone jest naprawdę wiele, np. „Młoda Para” czy imiona nowożeńców.
  • świeże kwiaty – już od kilku lat stanowią one podstawę dekoracji ślubnych pojazdów. Warto zadbać, by nawiązywały one charakterem do ślubnego bukietu Panny Młodej.
  • balony – szczególnie doczepione do tyłu samochodu, w większej ilości, nadadzą lekkości i romantyzmu.
  • girlandy, materiały (tj. organza, tiule) stroiki, kokardki.

 

Strojenie samochodu – zasady

Kluczem do tego, by dekoracja podkreślała uroczysty charakter wydarzenia, jest umiar oraz prostota i subtelność.

Lepiej unikać dekoracji sztucznych i pretensjonalnych, nienawiązujących do charakteru czy stylu uroczystości. Niezbędne jest także zadbanie o spójność dekoracji i nie łączenie kwiatów pospolitych z wyrafinowanymi czy ozdób o nowoczesnej formie, z tymi romantycznymi, delikatnymi.

Jeśli ślubne auto ma nowoczesny, sportowy charakter, w charakterze dekoracji sprawdzi się naklejka na auto oraz bukiet wykonany np. z egzotycznych strelicji czy helikonii, natomiast jeśli planujemy ślub w klimatach PRL-u, doskonałą ozdobą będą goździki czy tulipany.

Bezpiecznym wyborem natomiast – niezależnie od charakteru pojazdu – zawsze będzie róża, która choć kojarzy się z bryczkami czy samochodami retro, pięknie wygląda na każdym modelu.

Poza dopasowaniem kwiatów oraz innych ozdób do charakteru auta, koniecznie należy zwrócić uwagę na ich trwałość. Niezbędna jest również troska o to, by dekoracje były proste w montażu i nie uszkodziły karoserii samochodu. Nie wolno zatem stosować klejów, taśm klejących, które są niebezpieczne dla lakieru, zamiast nich należy sięgnąć po przyssawki czy żyłki. Zadbajmy nie tylko o to, by elementy dobrze się trzymały, ale by jednocześnie były łatwe do usunięcia z pojazdu.

Do umieszczenia ozdób najlepiej wykorzystać wszystkie stałe punkty auta, np. zawiasy, lusterka, itp. Jeśli trudno nam określić rodzaj idealnej dekoracji, bądź też mamy obawy, czy samodzielnie poradzimy sobie z jej doborem, warto sięgnąć po pojedyncze elementy, takie jak naklejki na auto czy specjalne tablice rejestracyjne, bądź też zlecić dekoracje auta florystyce.

W takiej sytuacji należy ustalić z nią wcześniej termin wykonana dekoracji, a także omówić charakter wesela, sukni ślubnej i bukietu oraz rodzaj samochodu. Zyskamy wówczas pewność, że dekoracja samochodu będzie pięknie współgrała z innymi elementami, podkreślając jeszcze wyjątkowość tego dnia.

Produkty powiązane