Jak dobrać obrączki?

Obrączki to symbol miłości i trwałego związku w wierności. Nic więc dziwnego, że do wyboru obrączek chcecie przygotować się jak najlepiej, bowiem będziecie nosić je na co dzień.

 

Jak wybrać obrączki ślubne?

To pytanie pojawi się u każdej przyszłej pary młodej.

 

Trwałość, wygoda, estetyka – to trzy istotne elementy przy wyborze obrączek.

 

1. Trwałość.

  • Obrączki małżeńskie powinny być wykonane ze złota, charakteryzującego się trwałością. Złoto występuje w różnych odcieniach, na pewno któryś przypadnie Wam do gustu – żółte, białe, czerwone lub – bardzo modne od dwóch sezonów – różowe złoto. Jeśli chodzi o próby złota, to mogą to być zarówno mniejsze wartości od 333, jak i większe, np. 750.
  • Mniej trwałym, bardziej miękkim surowcem jest srebro. Ten metal występuje w białym kolorze (nie należy sugerować się nazwą dosłownie, gdyż jest to odcień srebrzysto-biały zwany też słomkowym). Srebrne obrączki produkuje się w próbie 925. Są zalecane dla par, które nie zamierzają na co dzień nosić obrączek, bowiem noszone dzień w dzień, z biegiem lat będą wyglądały jakby przeszły więcej, w przeciwieństwie do tych ze złota.
  • Najszlachetniejszy metal i najdroższy to platyna. Jest równie trwała jak złoto. Próby użyte do produkcji obrączek to 600 lub 950.
  • Biało-szary pallad to opcja dla alergików, ponieważ jest metalem antyalergicznym. Najlepiej wybrać próbę 500, gdyż metal jest wtedy najbardziej twardy.
  • A teraz tańsza od złota i trwalsza alternatywa – tytan. Ten niesamowity metal ma dodatkowo właściwości antyalergiczne i charakteryzuje się wysoką twardością, a co za tym idzie, tytan jest odporny na uszkodzenia.

Oczywiście metale szlachetne można ze sobą łączyć, a tym samym tworzyć niepowtarzalne i niesamowicie efektowne obrączki. Można też łączyć różne odcienie tego samego metalu w jednej obrączce.

 

2. Estetyka.

Tutaj przechodzimy do wzorów obrączek. Mogą być takie, jakie się Wam wymarzą! Plecione, ażurowe, z cyrkoniami i brylantami czy z grawerem albo nawet wzajemnym odciskiem palca! Na pytanie, czy obrączki i męża, i żony muszą być takiej samej szerokości, odpowiadamy – niekoniecznie. Panowie, aby nie zaburzać proporcji, ze względu na większe dłonie, decydują się często na szersze obrączki. Zdarza się, że różni się nie tylko rozmiar, ale i w ogóle wzór obrączki. Panie lubią kamienie, panowie wolą „gładką” obwódkę, rezygnując z cyrkonii czy brylantów.

 

3. Komfort.

Jak zapewnić sobie wygodę w codziennym noszeniu obrączek? Komfortowe są obrączki wąskie (3 mm-4 mm), dlatego, jeśli decydujemy się na szersze (8-10 mm), niezbędna jest soczewka. Dzięki niej łatwiej zdejmuje się obrączki i zakłada, niż w pierścionku o płaskim profilu wewnątrz. Soczewka pomaga też podczas upałów, kiedy palce puchną. Osobom z tendencją do puchnących dłoni i palców, zaleca się soczewkę, która daje więcej komfortu. Pamiętajcie, że obrączki prawie zawsze można powiększyć jeśli chodzi o obwód, ale należy mieć na uwadze, że łatwiej zmienić rozmiar prostych obrączek, bez kamieni, czy dodatkowych zdobień. Zanim wybierzecie obrączki, warto zmierzyć jej optymalny rozmiar udając się do jubilera o różnych porach dnia, a nawet przy innej pogodzie – raz kiedy jest zimno, raz, gdy panuje upał.

 

4. Ekspozycja.

Kiedy już wybierzecie idealnie dopasowane rozmiarowo i pod względem wyglądu obrączki oraz zdecydujecie się na surowiec, z którego zostaną wykonane, pozostanie jeszcze kwestia przechowania ich do dnia ślubu, a także pięknego wyeksponowania podczas ceremonii zaślubin.

  • Drewniane pudełka - Urocze i praktyczne miejsce na obrączki zapewnią drewniane pudełka, które wykorzystacie nie jednorazowo, ale i po ślubie, także jako pudełeczko do przechowywania biżuterii. Subtelny pojemniczek z ażurowymi wycięciami będzie bezpiecznym miejscem dla obrączek, macie pewność, że ich nie zgubicie. W czasie zaślubin, pudełko zostanie poświęcone razem z obrączkami. Będzie stanowiło ono subtelną pamiątkę na lata.
  • Drewniany talerzyk - Innym sposobem na wyeksponowanie obrączek, jest talerzyk z drewna. Dzięki niemu będą one widoczne wraz z osobistym, niepowtarzalnym grawerem naniesionym na podstawek.
  • Poduszeczki ślubne - Alternatywą dla pudełeczek i talerzyków, są poduszeczki, na przykład przepiękna z juty. Dzięki wiązaniu, obrączki nie zgubią się. Będą błyszczały na tle subtelnej poduszki ozdobionej białą koronką. Można wybrać także elegancką satynową poduszkę z obrączkami mocowanymi na szpilki.

Produkty powiązane