Podziękowania ślubne dla rodziców, świadków i dla gości

Wdzięczność wnosi radość i uśmiech w twoje życie oraz życie tych, którzy są wokół ciebie. Eileen Caddy

 

Dzisiaj parę słów o podziękowaniu czy to dla rodziców, czy dla świadków, czy też dla każdego przybyłego z osobna gościa. Przy organizacji ślubu zdajemy sobie sprawę jak wiele robią dla nas inni. Rodzina i przyjaciele angażują się w szeroko rozumianą pomoc. Para młoda często konsultuje z bliskimi wystrój sali, liczbę zaproszonych gości. Nieoceniona pomoc i wkład rodziców, świadków i osób pomagających powinna zostać doceniona. A i przybyłym gościom okażmy wdzięczność za przyjście na ślub i wesele.

 

PODZIĘKOWANIA OPISOWE

Chcąc przelać swoje myśli i sprawić, że nie będą ulotne, możemy uwiecznić je na dyplomie lub statuetce ślubnej. To doskonała okazja do skierowania osobistych słów dla kochanych rodziców i dziadków oraz wspaniałych światków. Możecie podziękować krótkimi lecz pełnymi wdzięczności słowami wybierając statuetki w formie figurki z parą zakochanych lub - niesamowita opcja - w postaci szklanej kopuły z ptaszkami.

Macie też możliwość, aby szczegółowo opisać Wasze emocje i uczucia skierowane na przykład do rodziców i możecie podziękować za ich miłość wręczając im ekskluzywny kamień ślubny z dowolnym nadrukiem. Klimatyczna grafika naniesiona na kamień, czyni podziękowanie bardzo osobistą, cenną pamiątką. Kamień zapakujecie w estetyczne opakowanie z grawerem. Oryginalnym pomysłem będą też statuetki drewniane. Jeśli sądzicie, że taki upominek będzie wspaniale komponował się z wystrojem wnętrza w domu Waszych rodziców, to zdecydujcie się na śliczną i stylową drewnianą statuę.

Być może pragniecie dać ukochanym rodzicom oprócz statuetki także i dyplom? Takie rozwiązanie będzie pomysłowe w sytuacji, gdy wybraliście statuetkę w formie figurki i podziękowanie nie zajmuje dużo miejsca. Możecie więc na dyplomie szczegółowo wymienić za co jesteście wdzięczni. Wyjątkowo piękne i charakterystyczne podziękowania ładnie wyglądają, np. w drewnie czy w stylu vintage. Ten ostatni dyplom może być pięknym podarkiem dla świadkowej, a wersją jemu odpowiadającą – para w gondoli w stylu vintage dla świadka.

 

PRAKTYCZNE PODZIĘKOWANIA

Świadkowie, druhny, przyjaciele – te wszystkie osoby są z nami nie tylko podczas ślubu ale także towarzyszą parze młodej przed tym pięknym dniem. Angażują się w rozplanowanie sali, gości, dekorację samochodu, organizację wieczoru panieńskiego i kawalerskiego, planują sesje fotograficzne, doradzają w sprawie strojów, itd. W dzień ślubu świadkowie zajmują się odbieraniem prezentów i kwiatów, są odpowiedzialni za obrączki, towarzyszą na każdym kroku nowożeńcom. Za dzielne wykonywanie zadań nałożonych na druhny, przyjaciół i przede wszystkim świadków możemy w dodatkowy sposób podziękować praktycznym prezentem – paniom ekologiczną torbą, a panom kubkiem z nadrukiem. Praktyczne i przydatne prezenty doceni każdy. Takie upominki nie tylko ładnie wyglądają, ale dobrze się używają! Z funkcjonalnych podarków mamy jeszcze do wyboru zakładki do książek doskonałe dla moli książkowych. Są śliczne, a dodatkowo można umieścić na nich imię osoby, której dziękujecie!

 

GROMADZENIE WSPOMNIEŃ

Rodzicom i dziadkom na pewno spodoba się oprócz statuetki i dyplomu Wasze ślubne zdjęcie oprawione już w stylową ramkę. Zdjęcie to też wyjątkowa pamiątka dla Was i zamiast gromadzić fotografie tylko w albumach lub na dysku, warto mieć jedną w domu, w widocznym miejscu. Jeżeli jednak jesteście mocno przywiązani do fotografii cyfrowej, to piękną oprawą do płyty ze zgromadzonymi zdjęciami będzie etui także na film z Waszego magicznego dnia. Jeśli podarujecie rodzicom i dziadkom film i zdjęcia w takiej formie, to znakomitym pomysłem będzie zorganizowanie wspólnego oglądania wspomnień na dużym ekranie!

 

GOŚĆ W DOM, BÓG W DOM

Goście, których zaprosiliście na Waszą uroczystość są dla Was niezwykle ważni i możecie wyrazić swoją wdzięczność za przybycie drobnym upominkiem dla każdego. Lizaki czy cukierki w uroczych słoiczkach będą miłym i wesołym akcentem dla każdego. Wybór jest ogromny! Gościom spodoba się pudełeczko w kształcie kuferka, do którego włożycie dowolny upominek. Dla każdego przybyłego dziecka wybierzcie ozdobionego smacznego lizaka. Niech poniesie Was fantazja, podziękujcie gościom w najmilszy sposób! A na wynos zapakujcie pyszne ciasto w przeznaczone do tego torebki i pudełka.