Menu weselne – zachęćcie gości do pysznego posiłku!

Oprócz oprawy muzycznej, wystroju sali, rozplanowania miejsca dla gości, pozostaje jeszcze jedna ważna i równie przyjemna kwestia – obmyślenie weselnego menu! Oprócz główkowania ile czego zamówić, żeby dla wszystkich wystarczyło i jakie potrawy wybrać, aby dogodzić jak największej liczbie osób, warto pomyśleć nad wyglądem menu. Lubimy jeść i zwracamy uwagę na to, w jaki sposób mamy serwowane jedzenie, ale najpierw uwagę przyciąga karta, z której zamawiamy potrawy. Bez dwóch zdań powinna ona robić pierwsze dobre wrażenie. Nieestetyczne, nieczytelne menu może zniechęcić do przeglądania, w efekcie szybko decydujemy się na danie, na które wcale nie mieliśmy ochoty.

 

Przyjemne dla oka menu, to nie tylko podstawa eleganckiego wystroju stołu, ale i komfortu naszych weselnych gości. Dobrze, kiedy menu jest łatwo dostępne i leży pod ręką. Weselna noc jest długa, a naszym obowiązkiem jest zadbać o to, by nikomu nie brakowało posiłków i napojów. Często na weselach bywa tak, że obsługa „hurtowo” podaje kawę, a o drugiej małej czarnej goście mogą tylko pomarzyć :) Warto więc, jeśli każdy z gości ma blisko siebie kartę i w dowolnej chwili może zamówić, napoje bez ograniczeń. Komfort bliskich postawmy sobie na pierwszym miejscu, a z pewnością wszyscy przybyli będą miło wspominać Wasz ślub i wesele.

 

Organizujecie tradycyjne wiejskie wesele? A może wyprawiacie je w karczmie lub jesteście zafiksowani na punkcie ludowych, tak modnych ostatnio wzorów? Jeśli tak, to z pewnością spodobają się Wam i gościom karty dań w ludowe wzory łowickie z ptaszkami. Z przodu menu będą wypisane Wasze imiona wraz z datą tego wyjątkowego dnia. Jeżeli nie przepadacie za ludowymi wzorami, ale wesele odbywa się w lokalu z duszą, w chacie lub karczmie i chcecie aby menu wpisało się w klimat miejsca, to kolejną propozycją jest drewniane menu z eleganckim wzorem drzewa miłości. Drewniane menu ma dwie cenne zalety: jest stabilne, a ponadto praktycznie niezniszczalne :) Kiedy stoi, a nie leży mamy pewność, że nie zostanie zalane żadnym napojem!

 

Poniżej inne propozycje stylowych drewnianych kart dań. Znajdźcie motyw najbardziej pasujący do Was, waszych wspomnień, uczuć:

Produkty powiązane