Czy warto zorganizować ślub w stodole?

Czy warto zorganizować ślub w stodole?

Tęsknota do natury nie jest niczym nowym. Na wsi życie toczy się inaczej. Ma określony rytm, który wciąż wyznacza przyroda. I coraz częściej chcemy uciec z zabieganego miejskiego, głośnego świata gdzieś, gdzie jest cisza, harmonia i spokój. Myślami wracamy na wieś, do wakacji spędzanych u dziadków… Dlaczego więc by nie urządzić wesela w stodole?

Stodoła jest miejscem niemal idealnym, ponieważ wszechstronnym, które pomoże w uzyskaniu poczucia sielskości. Jak zorganizować wesele w stodole, by na zawsze zostało na zawsze pozostało w pamięci?

Wesele w stodole - zabawa inna niż wszystkie…

Wesele w stodole to pomysł naprawdę inny, oryginalny i przede wszystkim budzący mnóstwo ciepłych i pozytywnych sielskich i anielskich wspomnień. Organizowane na świeżym powietrzu, wśród pięknej przyrody, otoczone szumem lasu lub pól wsi przywoła najpiękniejsze obrazy dzieciństwa. Poza tym stodoła idealnie wpasuje się w modną stylistykę boho, skandynawską lub rustykalną.

Wesele w stodole – zalety

By wesele w stodole miało same zalety, poznaj cechy charakterystyczne organizacji takiej zabawy. Pamiętaj, że:

Tutaj rządzi Natura - must have to dodatki w postaci naturalnego drewna, suchej trawy, zboża.

Moda na ekologię – serwujesz sezonowe jedzenie, stawiasz na naturalne dekoracje i oświetlenie solarne.

Mocne kolory, czyli pierwsze skrzypce gra: zieleń, brązy, pomarańcze i różne odcienie żółtego.

Poczuj się swobodnie na weselu w stodole: oryginalne pomysły na prezenty i dekoracje, rób to , co gra Ci w duszy.

Minimalizm: zredukuj koszty do minimum. Natura nie wymaga upiększania! Twoja stodoła może utonąć w kwiatach i modnym stylu „greenery”. To wystarczy, by oddać atmosferę sielanki. Możesz zmiksować style: angielski, rustykalny i boho. Powieś łapacze snów, wprowadź świece i mnóstwo przaśnego drewna – stoły, ławy itp.

Świeże powietrze nie do przecenienia : dlaczego? Ponieważ każdy może nim odetchnąć wtedy, gdy tego zapragnie. Poza tym nikt nie będzie narzekał na tzw. „zapachy z kuchni”, grilla i aromaty po bigosie. Natura zutylizuje wszelkie nielubiane zapachy.

Na co zwrócić uwagę?

Wesele w stodole nie ma wad, ale… zawsze jakieś „ale się znajdzie”. Jednak zamiast wad takiej zabawy, wskażemy Wam, na co zwrócić uwagę, by wesele było wspaniałe i niezapomniane, bez przykrych niespodzianek. Wybierając więc stodołę zwróćcie uwagę na rodzaj obiektu i jego stan oraz wyposażenie, czy jest zaplecze sanitarne, kuchenne i czy znajduje się całosezonowy dom letniskowy. Bardzo istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa sobie i gościom weselnym. Stodoła powinna więc być ubezpieczona. O pożar nie jest tu trudno. Weźcie też pod uwagę pogodę i stan techniczny stodoły. Mogą się też przydać grzejniki gazowe lub klimatyzatory. No i najważniejsze – stodoła musi mieć zaplecze sanitarne w postaci toalet i bieżącej wody. Na zaproszeniach warto wyjaśnić, że wesele będzie miało miejsce na świeżym powietrzu, by goście dobrali do warunków odpowiednie stroje i obuwie. Zapewnijcie nocleg i transport dla uczestników zabawy. Hotelowe zaplecze nie jest konieczne. Można nocować w pobliskiej agroturystyce.