Prośba o błogosławieństwo od rodziców na zaproszeniu.

Polskie tradycje weselne są bardzo liczne. Wyjątkowy dzień celebrowany jest wszak na wiele sposobów. Jednym z najważniejszych i najdonioślejszych momentów dla Nowożeńców jest uzyskanie błogosławieństwa od rodziców. Ta poruszająca chwila odbywa się najczęściej w domu Panny Młodej i niesie za sobą symboliczne znaczenie. Rodzice zawierzają szczęście i pomyślność swoich dzieci Bogu, a przez to wyrażają swoją najgłębszą miłość i troskę.

Młoda Para może poprosić o błogosławieństwo na długo przed zaślubinami, a także już w dniu uroczystości. W jaki sposób można to zrobić?

Zaproszenie z treścią prośby o błogosławieństwo

Dobrym zwyczajem jest załączenie na zaproszeniu prośby o błogosławieństwo. Jeśli uczucia trudno wyrazić nam własnymi słowami, można podeprzeć się jedną z gotowych formułek, a kartkę spersonalizować w inny sposób, na przykład za pomocą zdjęcia lub ilustracji. Żadne z rozwiązań nie jest tu bardziej prawidłowe - najważniejsze, by nasza wdzięczność i prośby były szczere i płynęły prosto z serca.

Forma pamiątki

Zaproszenie dla rodziców Młodej Pary powinno odznaczać się spośród zaproszeń dla pozostałych uczestników celebracji - są to przecież goście o wyjątkowym statusie. Podczas przyjęcia weselnego zwykle siedzą w specjalnie przygotowanych dla nich miejscach, a jeszcze przed mszą świętą mają swoje “zadanie” do spełnienia. Treść powinna informować więc nie tylko o godzinie rozpoczęcia mszy i adresie sali weselnej. Dobrze jest też wyrazić wdzięczność za wychowywanie nas i opiekę w czasach dzieciństwa, podziękować za pomoc podczas organizacji przyjęcia, i w końcu - poprosić o błogosławieństwo przed ceremonią.

Zaproszenie jest też bowiem formą pamiątki. Aby pięknie prezentowało się na półce i każdorazowo przywoływało cudowne wspomnienia, można zdecydować się na wariant na szklanej tafli, elegancką płytkę z żywicy epoksydowej lub drewniane pudełeczko. Rodzice z radością ustawią je na honorowym miejscu w swoim domu.