Magiczny ślub zimą – jak zorganizować ślub i wesele w zimie?

Zgodnie z panującą tradycją, a zarazem i przesądami, najlepszym terminem by wstąpić na ślubny kobierzec, jest miesiąc, który w swojej nazwie ma literę „r”. Bardzo dobrym okresem są również Święta Bożego Narodzenia, karnawał lub Wielkanoc. Natomiast, nie powinno się brać ślubu w maju, listopadzie, pierwszego kwietnia, w Adwencie czy w czasie Wielkiego Postu. Ślub zimą jest więc pomysłem trafionym. Jak zorganizować tę uroczystość w chłodniejszej porze roku?

 

Ślub zimą, czyli romantyczny i klasyczny

 

Z czym kojarzy się Wam zima? Przede wszystkim z padającym śniegiem i skrzypiącym mrozem, z zaspami i magicznymi białymi czapami śniegu na drzewach, który skrzy się w promieniach nisko świecącego słońca. Zima to magia przepełniona romantyzmem. Zwłaszcza widać ją w bajkowych, białych plenerach. I taki też powinien być ślub zimą – romantyczny, klasyczny i dworski. Świetnym pomysłem jest zorganizowanie ceremonii oraz zabawy weselnej na wsi, w całorocznym gospodarstwie agroturystycznym czy remizie strażackiej. Jeśli kochacie klasyczne dworki i ich styl – rustykalny, retro albo glamour – wybierzcie salę właśnie w takim miejscu, najlepiej gdzieś w górach lub blisko lasu. Wtedy do kościoła możecie pojechać prawdziwymi saniami… Magiczna, wręcz królewska oprawa sprawi, że Wasz ślub będzie naprawdę wyjątkowym przeżyciem. A dodatkowo można dla gości wymyśleć nie lada atrakcje – ognisko, kulig, czy wojnę na śnieżki. Wtedy wesele zimą nabierze charakteru prawdziwej, dobrej i niezapomnianej zabawy.

 

Wesele zimą – kilka słów organizacyjnych

 

Jak już wiecie pomysł na organizację zimowego ślubu i wesela jest bardzo dobry. Miejsce na zabawę weselną i wszelkie możliwe atrakcje z nią związane warto zarezerwować wcześniej – mimo, że nie ma tak dużego popytu na sale i organizację tego typu imprez, jak porą letnią, to pamiętajcie, że wiele firm, które zajmują się właśnie przyjęciami ślubnymi, zimą ma przerwę na odpoczynek i przygotowania do kolejnego sezonu. Warto więc o wybór miejsca, kuchnię i wszelkie szczegóły organizacyjne zadbać o wiele wcześniej. Podobnie z zaproszeniami dla gości. Nie wysyłajcie ich na ostatnią chwilę. Zadbajcie też, by goście mogli dotrzeć do Was wcześniej i nie organizujcie wesela w trudno dostępnym miejscu. W zimie warunki drogowe i możliwości dojazdu bywają różne. Przy sali weselnej koniecznie musi być szatnia i strefa, w której goście będą mogli się ogrzać – świetnym pomysłem jest zapewnienie kominka z trzaskającym wesoło ogniem, a jeśli jest to nie możliwe to zadbajcie o kanapy z ciepłymi kocami i zimową, rozgrzewającą herbatę, a także gorącą czekoladę. Tak zorganizowane wesele zimą na pewno przypadnie wszystkim do gustu.

 

Wesele w zimie – kolorowy zawrót głowy?

 

Zimą królują chłodniejsze tonacje. I takie warto wybrać do oprawy wesela zimą. Przede wszystkim wykorzystajcie wszelkie odcienie i kombinacje tradycyjnej bieli z barwą różową, niebieską, szarą i skrzącym się jak śnieg – srebrem. Dopasujcie kolory do własnych upodobań i połączcie je z aktualnie panującą modą. Gdy organizujecie ślub i wesele w Boże Narodzenie – miłym akcentem będą dodatki w barwie butelkowej zieleni i głębokiej, energetycznej czerwieni czy granacie. Ale nie musicie trzymać się tych wyznaczników – to Wasza impreza i przede wszystkim Wam musi się podobać. Możecie też poszaleć z tkaninami i fakturami. Doskonale sprawdzą się zimowe tkaniny w postaci aksamitu, weluru, czy wełnianych dodatków. Oprawę florystyczną wykonajcie z dostępnych zimą kwiatów – choć jest ich niewiele, to wykorzystajcie:

  • róże,

  • amarylis,

  • eustoma,

  • gipsówkę,

  • gwiazdę betlejemską,

  • kalię,

  • frezję,

  • goździki

  • sukulenty.

Salę możecie ozdobić dodatkowo gałązkami świerkowymi.

 

Akcesoria do ślubu zimą

 

Dobór ubrań pozostawiamy Wam. Możecie postawić na biel, ale i na zimne pastele lub mocniejsze, bardziej energetyczne akcenty. Dodatki z ciepłych tkanin zapewnią Wam natomiast bezpieczne i stylowe okrycie. Warto pamiętać również o odpowiednim obuwiu.

Sama oprawa wesela i ślubu jest bardzo ważna w każdym szczególe. Wybierzcie zimowe serie akcesoriów ślubnych z Waszym ulubionym lub typowo zimowym motywem. Niech to będą jednorodne zaproszenia dla gości, zaproszenia ślubne dla rodziców, zawieszki na alkohol, winietki na stół i tablice informacyjne. Skorzystajcie z propozycji wykonanych w pracowni marki Venarti. Czekają tu na Was stylowe i piękne akcesoria do ślubu zimą:

 

 

Ślub w plenerze zimą – zadanie dla fotografa

 

Na zakończenie – nie zapomnijcie o fotografie. Zdjęcia i filmy są jedną z najpiękniejszych i najtrwalszych pamiątek. A zimowa sesja plenerowa to magia sama w sobie. By ją uchwycić warto przestrzegać pewnych zasad i przede wszystkim pamiętać, że zimą słońce zachodzi bardzo wcześnie. W grudniu zmrok zapada kilkanaście minut po godzinie 15.00. Czasu na dobre zdjęcia przy dziennym świetle jest więc niewiele. Dlatego warto ceremonię ślubną zaplanować jak najwcześniej np. o godzinie 13.00. Po niej można złapać jeszcze kilka chwil w promieniach słońca i zachować na zawsze ślub w plenerze zimą. Dlatego wcześniej ustalcie z fotografem harmonogram zdjęć. Pamiętajcie też o dodatkowych okryciach – w samej sukni i garniturze po prostu może być za zimno.

 

Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i udanej zabawy!