Prezenty dla gości, mały-wielki upominek.

Dla każdej Pary Młodej, niezwykle ważne jest aby goście czuli się dobrze na weselu. Podarowanie każdemu, drobnego upominku, który by przypominał o tym dniu, jest bardzo popularnym zwyczajem, który narodził się we Włoszech.

Zgodnie z włoską tradycją, gości, którzy przybyli na wesele, obdarowuje się bombonierkami, które wypełnione są słodkościami. Inna źródła mówią, że zwyczaj ten wywodzi się ze starożytnej Grecji.

Według jednej ze starych legend greckich, trojańska księżniczka Phyllis z tęsknoty za ukochanym Demophonem umarła, ale Bogowie zamienili ją w migdałowiec. To właśnie migdały są symbolem nieustającej miłości.

Zazwyczaj gościom ofiarowuje się 5 migdałów, które symbolizują pięć życzeń: szczęście, zdrowie, pomyślność, długie życie oraz miłości. Można też, oczywiście, podarować większą ich ilość, jednak ważne aby ich liczba była nieparzysta, co ma podkreślać niepodzielności małżonków.

 

Dlaczego warto zdecydować się na prezenty dla gości?

 

Jakie prezenty dla gości wybrać? Wszystko zależy od budżetu jakim dysponuje Młoda Para.

Możemy obdarować każdego gościa osobiście lub też dać jeden prezent na parę. Wcale nie trzeba decydować się na drogi prezent, ale warto go przygotować i przemyśleć już wcześniej.

Decydując się na wręczenie takich prezentów, dziękujemy za to, że goście zdecydowali wziąć udział w tak ważnej uroczystości i poświęcić swój czas. Często dziękujemy także za pomoc w przygotowaniach, a prezent pozostaje pamiątką, która będzie zachęcała do wspominania tej ważnej dla Was chwili.

 

Kiedy wręczyć gościom prezenty?

 

Drobne upominki można ułożyć gościom przy zastawie stołowej już na początku przyjęcia. Tak pięknie opakowane małe prezenty, niezwykle elegancko prezentują się na stołach i stanowią też część dekoracji ślubnej.

Jeśli zdecydujecie się na opatrzenie takich prezentów imieniem i nazwiskiem, mogą one pełnić również rolę winietek.

Należy pamiętać o tym, że jeżeli wesele jest dwudniowe, winietki po pierwszym dniu znikną. Dobrze jest mieć wtedy plan stołów aby goście, którzy nie pamiętają gdzie siedzieli na weselu, mogli sobie przypomnieć.

Jeżeli chcecie wręczyć prezenty w innym momencie, dobrze jest je ułożyć w pięknym koszu i roznieść po sali. Najczęściej zajmują się tym świadkowie. Ustalcie taki moment na weselu, w którym będą wszyscy goście aby nikogo nie pominąć.

Do każdego upominku dobrze jest dołączyć podziękowania za przybycie.

 

Jakie prezenty dla gości wybrać?

 

Największą popularnością cieszą się słodkie upominki. Są łatwo dostępne, ale też niedrogie. Można je w 100% spersonalizować. Mogą to być cukierki w słoiczku, lizaki, cukierki pudrowe, a nawet konfitury!

Upominki, które można zjeść, nie są trwałe więc wiele par decyduje się na upominki, które zostaną z gośćmi na dłużej.

Możemy wybrać między innymi: