Ślubny przepych w stylu glamour

Słowo glamour pochodzi z języka angielskiego i oznacza przepych. My dodamy jeszcze tutaj takie określenia jak splendor i blask. Pojęcie glamour jest więc przepełnione czarem, urokiem i przede wszystkim ponadczasową elegancją, którą otacza magiczna, niedopowiedziana aura. Być może dlatego ślub i wesele z motywem przewodnim stylu glamour jest tak popularne od wielu sezonów. Jak zorganizować takie wydarzenie z klasą i nie popaść w błyszczący kicz? Poznajcie za i przeciw oraz nasze nowe dodatki ślubne glamour wykonane z niepowtarzalnej żywicy!

 

O stylu glamour słów kilka

 

Skąd się wziął i dlaczego jest tak pożądany? Narodził się w USA na początku XX wieku. Czyli w okresie, kiedy świat podnosił się z wielkiego kryzysu. Bogaci ludzie, których nudziła już szarość codzienności, wpadli na pomysł, by do swoich przyjęć na nowo wprowadzić wielki rozmach i przepych. W ten sposób powstał amerykański sen zamknięty w luksusowym stylu glamour, który dość szybko przeniósł się do Europy. Polskie salony podbił w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i pozostał aż do dzisiaj jednym z najważniejszych trendów w organizacji ślubów i wesel.

 

Ślub w stylu glamour, czyli jaki?

 

Zasadę glamour dyktuje błysk i blask oraz klasyczne kolory takie jak:

  • czerń i biel,
  • srebrne dodatki,
  • perły, pióra
  • luksusowe tkaniny.

Detale ślubne w stylu glamour mogą mieć barwę przydymionego fioletu, modnego pudrowego różu, a także krwistej, wyrafinowanej czerwieni. Ale przede wszystkim muszą lśnić! Z biżuterii będą idealne dla panny młodej duże kolczyki i naszyjnik. We włosach powinny pojawić się spinki lub wsuwki ozdobione perłami, cyrkoniami i koniecznie zwiewne pióra. Koronkowe elementy sukni i welonie muszą mieć wplecione brylanciki i kryształki. Suknia ślubna powinna być biała, kremowa, ale przede wszystkim długa, z trenem – luksusowa, ale o wyważonym przepychu. Idealnym bukietem będą klasyczne kwiaty (np. róże, hortensje) lub egzotyczne storczyki. Wszystko w kolorach przydymionego różu. Doskonale sprawdzi się także fiolet i krem. Jesienią, zimą i wczesną wiosną panna młoda może być okryta etolą z ekofutra. Pan młody musi natomiast zadbać o eleganckie spinki do mankietów, a także klasyczne, lśniące buty. Obowiązkowym dodatkiem jest krawat lub mucha. Do ślubu para młoda musi jechać klasyczną dorożką lub luksusowym autem z epoki. My mamy unikalne, wykonane z żywicy weselne tablice rejestracyjne w stylu glamour! No i nie zapomnijcie o stylowej aranżacji weselnej sali. Tutaj powinny dominować kryształy, srebro, szkło. Przyjrzyjcie się salom balowym, hotelowe holom z filmów dawnego Hollywood. W kompozycjach kwiatowych umieśćcie pióra, a perełki lub kryształki rozrzućcie na stołach koniecznie przykrytych kolorowymi obrusami. Sale powinny oświetlać kryształowe żyrandole, a na ścianach muszą być lustra z bogato zdobionymi ramami. Idealnie się sprawdzą okrągłe stoły i ozdobione tkaninami krzesła, a także duże mosiężne świeczniki. Weselny alkohol udekorujcie przy pomocy zawieszki na alkohol glamour! A gościom zaproponujcie pamiątkowy wpis do księgi gości Venarti! W tym samym stylu znajdziecie też inne dodatki – zaproszenia ślubne glamour czy prośbę o błogosławieństwo rodziców!

 

Za i przeciw – czyli co wolno, a czego absolutnie należy się wystrzegać!

 

Elegancja, wytworność, ale wszystko gustowne i z umiarem. Styl glamour łatwo bowiem zamienić w błyszczący kicz. W tym przypadku mniej znaczy więcej! Nie wolno więc przesadzić z dodatkami i błyskotkami. Warto więc postawić na jeden lub dwa elementy, które przepych podkreślą, ale go nie przytłoczą. Ślub i wesele glamour powinny odbyć się w miejscu, które samo w sobie jest urządzone z klasą. Idealne są pałacowe, dworkowe sale lub wnętrza ekskluzywnych hoteli. Oryginalny będzie namiot weselny w pięknym plenerze.

Styl glamour wpisuje się w modowe trendy w 2021 roku. Warto więc o nim pomyśleć! A nasze dodatki z żywicy niedługo zostaną opatentowane, więc będzie mieli do dyspozycji unikalny produkt pełen elegancji i przepychu.

Produkty powiązane