6 najważniejszych trendów ślubnych w 2021 roku

Chociaż ślub planuje się zawsze z wyprzedzeniem minimum rocznym, to jednak nigdy nic nie wiadomo i warto zorientować się, co w obecnym 2021 roku będzie modne, a co okaże się démodé. Wedding plannerzy podpowiadają więc, jakie będą najważniejsze trendy weselne. Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu, która pozwoli Wam zaplanować atrakcyjny, niepowtarzalny i modny ślub.

 

Po pierwsze: motyw przewodni wesela

Pary młode lubią eksperymentować, dlatego postawią na wesele z motywem przewodnim. Nie musi to być konkretny styl. Może nim stać się wesele dopasowane do indywidualnych upodobań, osobowości czy zainteresowań. Można postawić na choćby… wspólne hobby. Gdy ta szczególna cecha zostanie już wybrana, należy pamiętać, aby wszystkie detale zostały dopasowane do przewodniej tematyki. Ważne są więc też zaproszenia ślubne, księga gości czy zawieszki na alkohol. Po prostu każdy szczegół ma tutaj znaczenie.

 

Po drugie: personalizacja

Personalizacja podkreśla istotę ceremonii samego ślubu jak i wesela. Dlatego warto zadbać o elementy, które będą charakteryzowały pannę i pana młodego. Mogą to być inicjały lub zdjęcia, które znajdą się na przykład na zaproszeniach ślubnych.

 

Po trzecie: ślub w plenerze

Coraz popularniejsze w 2021 roku staną się śluby plenerowe tak cywilne, jak i humanistyczne. Śluby tradycyjnie organizowane w kościołach i Urzędach Stanu Cywilnego powoli przechodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują unikalne ogrody, lasy, egzotyczne plaże, a nawet ekskluzywne sale pałacowe.

 

Po czwarte: stylizacje Młodej Pary

Prawdziwym krzykiem mody w ślubnych strojach ma być wyjątkowo szykowny minimalizm. Modne suknie ślubne zostaną wyposażone w bieliźniane gorsety oraz topy i oszałamiające głębokie dekolty w kształcie litery V. Koniecznym elementem są opadające lub długie rękawy. Suknie muszą być bardzo kobiece, podkreślające sylwetkę, odkrywające ramiona i plecy. A panny młode, które kochają wizerunek księżniczki na pewno odnajdą się w ciężkich sukniach z epoki wiktoriańskiej. Makijaż będzie naturalny i delikatny, czyli tzw. make-up no make-up. Panowie natomiast ubiorą się przede wszystkim w ponadczasowy garnitur. Mogą sobie też pozwolić na elegancki frak i smoking. Tutaj zawita ekstrawagancja w postaci dwukolorowych kompletów, więc do odważnych świat należy!

 

Po piąte: dekoracje kwiatowe

Bardzo istotnym elementem każdego wesela zawsze były i będą dekoracje oraz motywy kwiatowe. W sali weselnej nie może zabraknąć bukietów kwiatów ustawionych na wysokich postumentach. Istotną dekoracją okażą się także oryginalne bukiety podwieszane pod sufitem. Za parą młodą powinna pojawić się specjalna „żywa” ścianka z kwiatami i zieloną roślinnością. Warto pamiętać, że szykiem okażą się kwiaty sezonowe w towarzystwie egzotycznego eukaliptusa, a także paproci, sukulentów i ozdobnych liści krzewów oraz drzew. Motyw kwiatowy powinien też pojawić się na ślubnych ozdobach.

 

Po szóste: kolorowy zawrót głowy na weselu w 2021 roku

Jasne i pastelowe barwy to dominująca nuta kolorystyczna, ale projektanci polecają wszelkie odmiany niebieskiego, czyli: dusty blue, mięta, turkus, czy classic blue. Poza niebieskim mile widziany jest odcień ciemnej śliwki, a także delikatnej brzoskwini. Miłośnicy klasyki mogą być spokojni. Biel, złoto i srebro zawsze są dobrze widziane. Bez wprowadzania konkretnego koloru, pozwolą królować ponadczasowej elegancji.