Ślubne dekoracje – trendy 2020 roku!

Ślubne dekoracje – trendy 2020 roku!

Moda, nie tylko ta dotycząca garderoby, zmienia się niczym w kalejdoskopie. I choć możemy zauważyć pewną prawidłowość w jej cyklach, choć co pewien czas wracają do łask pewne trendy, albo stanowią one pewną inspirację, to jednak każdy sezon rządzi się własnymi prawami. Planujesz wesele w 2020 roku? Sprawdź, co tym razem będzie modne.

 

Minimalizm jako motyw przewodni

Ruchy ekologiczne, minimalistyczne, filozofia zero-waste Home opanowała nasze codzienne życie trudno zatem, by nie znalazła swojego odbicia również w sferze ślubów i ślubnych aranżacji. Stawiając zatem na ograniczona ilość rzeczy – dekoracji – doskonale wpiszesz się w ten trend. Pamiętaj jednak, że wówczas ozdoby, po jakie sięgniesz i dania które zaserwujesz, muszą być najwyższej jakości, podobnie zresztą jak kwiaty oraz suknia ślubna, pozbawiona dodatkowych ozdób i falbanek. Kluczem do sukcesu jest tu bowiem elegancki minimalizm, obecny zarówno w rzeczach, jak i kolorach. Prostota lubi kolor biały, złoty, srebrny czy kremowy, może być przełamany zielenią. W takiej aranżacji możesz na przykład wykorzystać białą bazę (na przykład obrus), a następnie zastosować białą zastawę przełamaną srebrnymi, złotymi czy zielonymi akcentami. Białe kwiaty w wazonach dopełniać będą tej prostej, a jednocześnie niezmiernie eleganckiej, wręcz klasycznie ponadczasowej elegancji. Do takiego stylu pasować będą też na przykład winietki drewniane z motywem liści eukaliptusa czy też przezroczyste plany stołów. Stoły można również ozdobić – zamiast kwiatów – świecami.

 

Eukaliptus króluje

Minimalizm nie wyklucza sięgnięcia po dekoracje z motywem eukaliptusa – wszystko wskazuje na to, że będzie to prawdziwy must-have roku 2020. Ta roślina, znana ze swoich leczniczych właściwości, ma również bogatą symbolikę i dlatego idealnie pasuje do dnia ślubu. Symbolizuje nie tylko obfitość, ale ma również moc chronienia przed złem.

Roślina ta występować będzie nie tylko w ślubnych bukietach czy kwiatowych aranżacjach stołów, ale również w wielu elementach wystroju, czy też organizacji weselnej uroczystości. Jako motyw, może na przykład zdobić ślubne zaproszenia dla rodzicówwinietki drewniane czy nawet pudełko na koperty.

 

Piwonie

Wciąż modne są piwonie, cenione przez Pary Młode na ich oszałamiający zapach i obfitość, wręcz majestatyczność, dzięki czemu doskonale pasują one do ślubów organizowanych w stylu glamour. Kwiaty te są często wykorzystywane w ślubnych kompozycjach – pojawiają się zarówno w bukiecie ślubnym, jak i w wiązankach przeznaczonych do dekoracji stołów. Piwonie będą również uroczym motywem przewodnim weselnej uroczystości – mogą pojawić się na przykład jako ozdoba drewnianych zaproszeń ślubnychksięgi gości czy też etykiet na szklane butelki.

Niezależnie jednak, po który z modnych pomysłów na ten weselny sezon sięgniemy pamiętajmy, by zastosowane elementy były spójne i odpowiadał stylem Młodej Parze. Wszak to ma być ich idealny dzień. Niezależnie od obowiązującej mody …