Niezwykłe atrakcje weselne – część I

Nie ma chyba Młodej Pary, która nie marzy o wyjątkowej uroczystości ślubnej i bajkowym weselu. Kluczem do tego, by wszystko było idealnie, a ślub pozostał niezapomniany – zarówno dla Nowożeńców, jak i zaproszonych gości, jest doskonała organizacja. Już na etapie przygotowań ślubu powinniśmy pomyśleć zatem o atrakcjach przygotowanych dla gości, zarówno dla dorosłych, jak i obecnych na weselu maluchów. Obecnie rynek oferuje wiele możliwości – zobacz, jakie atrakcje weselne możesz wybrać?

 

1. Wypuszczenie motyli

Powoli mijają czasy, kiedy Para Młoda po wyjściu z kościoła obsypywana była ryżem, monetami czy kwiatami. Coraz rzadziej spotyka się też wypuszczanie białych gołębi, choć – jako symbolizujące miłość – przez pewien czas cieszyły się niezwykłą popularnością. Scena wzlatujących gołębi jest niezwykle romantyczna, równie wyjątkowe są zdjęcia ślubne, na których ten lot jest uchwycony. Cena takiej atrakcji waha się od 180 do 500 zł. Tego rodzaju element doskonale pasuje do ślubów w stylu romantycznym, klasycznym lub nawet glamour. Znacznie bardziej ekscentrycznym, ale też niezwykłym wariantem wypuszczania gołębi, jest … wypuszczenie motyli. To atrakcja rodem z Ameryki, a za ekstrawagancją idzie również dość wysoka cena (od 1500 zł za 100 sztuk i 5000 zł za 1000 szt). Wszystko zależy od gatunku motyli, należy jednak pamiętać, że prawdziwy efekt zaskoczenia i zachwytu uzyskamy dopiero przy znacznej liczbie motyli wypuszczonych w tym samym momencie. Atrakcja ta doskonale pasuje do wesela pełnego przepychu, należy jednak pamiętać, aby zamówić ją z odpowiednim wyprzedzeniem. Warto również wziąć pod uwagę uczucia gości – obrońców praw zwierząt czy osób żyjących zgodnie z nurtem eko. Coraz częściej na ślubach w momencie wyjścia z kościoła pojawia się taka atrakcja, jak tuby konfetti (warto zakupić minimum cztery sztuki – taki komplet to koszt ok.30 zł). Należy jednak zadbać, by osoby, które będą „strzelały”, działały w tym samym momencie – dopiero wówczas uzyskamy pożądany efekt.

 

2. Bańki mydlane

Kto z nas nie lubi baniek mydlanych? Ich wypuszczenie to kolejna z niezwykle popularnych ostatnio atrakcji ślubnych, która nie tylko pomaga stworzyć niepowtarzalną atmosferę chwili, ale również zachwyci weselnych gości (i tych małych, i tych dużych). Bańki można wypuścić dowolnym momencie – wszystko zależy od naszego pomysłu na przebieg wesela oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć. Częste momenty, w jakich Para Młoda korzysta z tej atrakcji, to pierwszy taniec nowożeńców czy podziękowanie dla rodziców. Trzeba jednak uprzedzić obsługę sali, bowiem konieczne będzie jej posprzątania. Koszt takiej atrakcji weselnej uzależniony jest od wielkości maszyny, z której puszczane są bańki – za większą zapłacimy około 250 zł, mniejsza to wydatek rzędu 100 do 150 zł. Alternatywą dla „zwykłego” wypuszczenia baniek z maszyny, jest profesjonalny, bajkowy pokaz baniek mydlanych, który niezmiennie budzi zachwyt gości i sprawia, że przyjęcie weselne staje się niezapomnianym. Na rynku działa wielu animatorów, którzy profesjonalnie zajmują się tego typu eventami, a dzięki nim gości mogą obserwować np. Pannę Młodą zamkniętą w gigantycznej bańce. Wielbicielami pobytu w tej bajkowej otoczce są również dzieci, które bardzo chętnie zgłaszają się na ochotnika. Takie zamknięcie w bańce mydlanej to oryginalna propozycja na urozmaicenie każdej imprezy nawet w pomieszczeniach zamkniętych. Większość firm przywozi ze sobą cały sprzęt wraz z matą ochronną. Koszt takiego pokazu to ok. 300 zł za 1 godzinę (kolejne są nieco tańsze).

 

3. Klaun / Szczudlarz

Występ klauna czy przebranego za dowolną postać szczudlarza to atrakcja głównie dla dzieci (choć nie tylko). Szczególnie, jeśli animator potrafi wykonywać magiczne sztuczki, rozdaje słodycze czy puszcza banki mydlane. Szczudlarze mogą również witać gości przed domem weselnym, uczestniczyć w sesji fotograficznej Młodej Pary czy pozować do zdjęć z gośćmi. Cena wynajęcia szczudlarzy (2 osoby) to około 700 zł za 1 godzinę.

 

4. Taniec we mgle

Pierwszy taniec jest zawsze wyjątkowy – zarówno dla Młodej Pary, jak i dla zaproszonych gości. Warto zadbać, by był naprawdę zjawiskowy, odbył się w iście baśniowym stylu (a przy tym by nie zdradzał ewentualnych niedoskonałości warsztatu tancerzy). Taki efekt możemy osiągnąć dzięki generatorowi mgły, który pomaga stworzyć wyjątkową atmosferę. Takie generatory oferują m.in. firmy mające maszynki do puszczania baniek mydlanych. Koszt wypożyczenia to ok. 300 zł. Generatora można użyć jednak nie tylko podczas pierwszego tańca, ale również w trakcie krojenia tortu czy podziękowań dla rodziców oraz świadków.

 

5. Fotobudka

Kolejnym, niezmiennym mimo upływu czasu, doskonałym pomysłem na weselną atrakcję – zarówno dla małych, jak i dużych – jest fotobudka. Nie tylko dostarczy ona sporej zabawy, ale również sprawi, że Para Młoda i zaproszeni goście zachowają piękne wspomnienia z uroczystości zaślubin, dzięki pamiątkowym, zabawnym zdjęciom. Wcale nie trzeba wydawać majątku, by skorzystać z takiej atrakcji, zaś cena uzależniona jest od ilości godzin wynajmu. Dodatkowo warto nabyć różnego rodzaju gadżety, rekwizyty, które uatrakcyjnią wykonywane zdjęcia. Mogą to być na przykład zabawne okulary, kapelusze, peruki, maski, tabliczki z napisami, wąsy czy usta na patykach. Warto również dopasować te gadżety do charakteru imprezy. Jeśli planujesz wesele w stylu eko – postaw na drewniane dodatki oraz napisy. Wesele w stylu glamour – doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju tiary, opaski, perły, pawie pióra i szale boa. Fotobudkę można również umieścić w ogrodzie – wówczas, otoczona lampionami, wiszącymi ozdobami, piórami, doskonale sprawdzi się na weselu rustykalnym, romantycznym lub boho.

Mnogość dostępnych atrakcji sprawia, że wybór jest stosunkowo trudny. Warto jednak kierować się charakterem wesela, własnymi upodobaniami, a także … strukturą wiekową gości. Jeśli sporą ich część stanowić będą maluchy, warto zadbać o wynajęcie osobnej sali i zainwestowanie w osobę, która będzie się nimi opiekowała, a także kilka specjalnych atrakcji, adresowanych głównie dla maluchów. Nie tylko dostarczy im to niezapomnianych wrażeń, ale również pozwoli ich rodzicom na dobrą zabawę i cieszenie się weselną atmosferą.

Produkty powiązane