Czy ślub w Walentynki to dobry pomysł?

Coraz większą popularnością cieszą się śluby nietypowe, przeplatające tradycje z nowoczesnością, bądź też odbywające się jakiś symboliczny dla pary dzień, np. w  Walentynki. Osoby, które decydują się na ślub w tym dniu są prawdziwymi romantykami, nie ma bowiem daty kojarzącej się z miłością bardziej, niż właśnie 14 lutego. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż to święto zakochanych stanowi pewne ułatwienie, wręcz podpowiedź, jeśli chodzi o wybór ślubnej aranżacji czy też motywu przewodniego ślubu.

 

Wyjątkowa data

Ten wyjątkowy dzień, w którym wszyscy zakochani podkreślają swoje uczucie i celebrują bycie ze sobą to rewelacyjna data na organizacje ślubnego przyjęcia. W powietrzu unosi się bowiem duch miłości, w całym kraju panuje romantyczna atmosfera, sklepy rozświetlone są neonami w kształcie serc, zaś wystawy pięknie udekorowane.

Również lokale przystrajane są przez ich właścicieli w charakterystyczny sposób tak, by doskonale korespondowały z charakterem tego święta miłości. Dlatego też dużo prościej jest zadbać o wystrój weselnej sali, wykorzystując już dostępne na miejscu dekoracje czy nawet kompleksowy pomysł na aranżacje przestrzeni.

Planując walentynkowy ślub należy jednak pamiętać, że zwolenników wstąpienia w związek małżeński 14 lutego jest wielu, dlatego odpowiednio wcześniej trzeba zadbać o rezerwację terminu, zarówno w USC, kościele, jak i restauracji. Niektóre atrakcyjne terminy (a bez wątpienia Dzień Świętego Walentego do nich należy) są bowiem w branży ślubnej szczególnie oblegane, a ponadto wiele lokali organizuje inne walentynkowe imprezy.

 

Ubiór i bukiet

Ślub w Święto Zakochanych to wyjątkowe wydarzenie, ale też i interesujące wyzwanie. Będzie to bowiem ślub zimowy, ale z uwagi na charakter święta w które się odbywa, powinien swoim charakterem przynajmniej w minimalnym stopniu do niego nawiązywać.

Szczególnie eleganccy panowie powinni postawić na smoking, zaś panie – na klasyczną suknię ślubną o romantycznym charakterze. Innym, nieco odważniejszym pomysłem, jest biała suknia z czerwonymi bądź różowymi akcentami lub, dla nieco mniej awangardowych Panien Młodych, biała, klasyczna suknia ale czerwone usta oraz róże we włosach. Czerwone mogą być również kreacje świadkowej oraz druhen.

Nieodłącznym elementem wizerunku Panny Młodej jest oczywiście bukiet ślubny, przy którym można nieco bardziej zaszaleć, mocno nawiązując za jego sprawą do charakteru dnia 14 lutego. Dla blondynek doskonałym wyborem będzie bukiet złożony z jasnoróżowych róż, da brunetek natomiast bukiet odznaczający się intensywnością barw, na przykład stworzony z bordowych róż czy krwistoczerwonych goździków. Jeśli Pan Młody postawi na krawat i butonierkę w tych samych kolorach, stylizacja ta stanie się spójna.

Z uwagi na fakt, iż ślub odbywa się zimą, a Panna Młoda nie może marznąć w samej sukni, nawiązaniem do Walentynek może być sam kolor narzutki – czerwonego futerka czy płaszcza. Ostatecznego szlifu wizerunkowi nada biżuteria ślubna, koniecznie z motywem serduszek.

 

Muzyka

Jeśli chodzi o muzykę, dzień 14 lutego niczym się nie różni na tym polu – mimo romantycznego charakteru ceremonii, dodatkowo wynikającej ze Święta Zakochanych, wciąż musimy zachować formułę zachęcającą do dobrej zabawy, przeplatając szybkie kawałki, wolnymi. Para Młoda może jednak zadbać, aby wśród tych wolnych utworów znalazły się te, które w pewien sposób wywarły na niej wrażenie, przyczyniły się do rozwoju miłości, bądź które towarzyszyły przyszłym Nowożeńcom przez cały czas trwania ich związku. Przy bardziej eleganckich weselach można postawić na romantyczny kwartet smyczkowy lub też utwory grane na fortepianie i / lub flecie.

 

Wystrój

Wiele lokali dekoruje swoje wnętrza na Walentynki, jednak w każdej chwili możemy przejąć kontrole nad tym, co znajdzie się w weselnej sali. Wykorzystanie gotowych i obecnych na miejscu dekoracji będzie z pewnością bardziej ekonomiczne, mogą one jednak nie przypaść nam do gustu. Dlatego też już na etapie wynajmowania sali warto zapoznać się z pomysłami właścicieli na aranżację ślubnej przestrzeni, poprosić o zdjęcia z poprzednich lat, ewentualnie postawić na swoje pomysły. Jeśli chodzi o kwiaty (zarówno w przestrzeni weselnej sali, jak i w kościele), to pięknie wyglądać będą róże, jednak z uwagi na brak sezonu, ich ceny mogą być oszałamiające. Można zatem z powodzeniem wykorzystać tulipany, hortensje czy frezje. Coraz częściej ślubne przyjęcia uświetniają też storczyki czy chryzantemy.

Warto również pomyśleć o romantycznych świecach, lampionach oraz girlandach z walentynkowymi motywami. W oknie lub na ścianie można powiesić na przykład ażurowe serce czy ślubny łapacz snów z romantycznym napisem. Wybór dekoracji z motywem serca jest szeroki, dlatego bez problemu możemy skomponować własny zestaw.

 

Zaproszenia i podziękowania

W walentynkowy nastrój można wprowadzić zaproszonych gości już w chwili wręczania zaproszeń. Zaproszenia te mogą być w czerwonej tonacji,  ozdobione serduszkami czy też motywami nawiązującymi do dnia Świętego Walentego, mogą też swym kształtem przypominać serce.

Do tego wyjątkowego święta powinny nawiązywać również podziękowania i / lub upominki dla zaproszonych gości. Mogą być one w kształcie serduszka, jak podziękowania dla gości z grosikiem na szczęście, przybrać postać breloka czy słoiczka ślubnego z podziękowaniem, wypełnionego cukiereczkami-serduszkami.

 

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, jak wiele dekoracji zastosujecie, po jakie menu sięgniecie i deserów przygotujecie, będzie to ślub wyjątkowy, zaś data wyjątkowo łatwa do zapamiętania!

Produkty powiązane