Jakie zaproszenia na wesele zimą?

Mogłoby się wydawać, że współcześnie, w dobie wiadomości tekstowych, Facebooka oraz innych portali społecznościowych oraz aplikacji ułatwiających swobodne komunikowanie się, zmieni się sposób powiadamiania gości o zbliżającym się ślubie. Wielu socjologów zastanawiało się, czy nie dojdzie do chwili, kiedy zaproszenia ślubne zamienią się w sms-a czy maila, lub post na wall`u. Tymczasem Młode Pary wciąż sięgają po tradycyjne zaproszenia, w sporadycznych tylko przypadkach wysyłając je pocztą, wciąż stawiając na spotkanie z rodziną i bliskimi oraz osobiste podzielenie się z nimi radością.

 

Jakie zaproszenia wybrać?

Dziś, kiedy Młoda Para przywiązuje tak wiele uwagi do odpowiedniej oprawy ceremonii ślubnej, kiedy powraca moda na śluby i wesela odwołujące się do tradycji, a jednocześnie branża ślubna rozwija się dynamicznie, coraz częściej pojawia się problem z wyborem odpowiednich zaproszeń.

Już dawno przestaliśmy traktować zaproszenia ślubne jak gadżetu spełniającego wyłącznie informacyjną rolę, oderwanego planistycznie od organizacji samego ślubu. Obecnie zaproszenie stało się integralną częścią ślubnych przygotować i wybieramy je równie starannie, jak suknie ślubną czy dekoracje weselnej sali. Pary Młode zdają sobie bowiem sprawę, że takie zaproszenie to szansa na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia na zaproszonych gościach, a przy tym zapowiedź stylu, w jakim zostanie zorganizowane wesele.

Zimowa pora otwiera szerokie możliwości przed Młodą Parą, można sięgnąć po wiele stylów i motywów, które idealnie korespondują z ośnieżonymi drzewami czy świątecznym jeszcze wystrojem weselnej sali. Można zatem wybierać w zaproszeniach nawiązujących do klasyki, tych papierowych, które jednak zyskały nowy look, a także sięgnąć po nieco odważniejsze, oryginalne rozwiązania, które zaskakują i zapierają dech w piersiach. Dzięki odpowiedniemu zaproszeniu, ten najważniejszy moment w życiu Młodej Pary, może stać się wyjątkowy już od pierwszych niemal chwil podjęcia decyzji o związku.

 

Zostań Królową Śniegu

W szkle drzemie wielki potencjał estetyczny, dlatego też dekoracje wykonane z tego materiału cechuje elegancja, niezmiennie zbudzają one zachwyt zaproszonych gości. Niezależnie od tego czy będzie to szkło w tradycyjnym tego słowa znaczeniu czy też zaproszenia ślubne lustrzane, efekt będzie ten sam. Z uwagi na swój subtelny charakter, zaproszenia pasują zarówno do ślubów urządzanych w klasycznym stylu czy pełnym przepychu stylu glamour, doskonale korespondują także z bardziej nowoczesną, minimalistyczną aranżacją czy ze stylem eko.

 

Zaproszenia ekologiczne

Współcześnie, kiedy świadomość ekologiczna jest coraz bardziej rozwinięta, czujemy się coraz częściej częścią świata natury. Mamy przekonanie, że każde nasze działanie wywołuje wpływ na otoczenie, a globalnie – na cały świat. Dlatego też zaproszenia ekologiczne, odwołujące się do natury, w kolorach piaskowych, zieleniach czy bieli, doskonale pasują do zimowej aury. Takie zaproszenie to nie tylko sposób na zademonstrowanie swoim gościom posiadanych przez Młodą Parę przekonań czy podzielenie się przez Nowożeńców stylem życia, ale również sposób na zaprowadzenie harmonii, na odnalezienie równowagi w weselnej aranżacji. Wykonane z ekologicznego papieru lub drewna, z kalką lub bez, ozdabiane motywem twarzyptaszków czy motywami roślinnymi, a także elementami wykonanymi z ekologicznych materiałów, są wspaniałym sposobem powiadomienia o zbliżającym się ślubie.

 

Zaproszenia nieszablonowe

Kolorowy czas świąt i zimowa, nieco bajkowa aura za oknem sprzyja drobnym szaleństwom i eksperymentom. To doskonały czas na przesuwanie swoich granic strefy komfortu, na dokonywanie nowych postanowień i sięganie po nowe rzeczy. Dlatego też, szczególnie zimową porą, można sięgnąć po zaproszenia awangardowe, dzięki którym goście poczują nieco magiczną atmosferę szczęścia.

Zaproszenia ślubne przezroczyste? Ozdobione lakiem? A może zaproszenia z geometrycznymi wzorami bądź motywami zwierząt? Na tym polu ogranicza nas tylko wyobraźnia. W zależności od tego, na jaki styl wesela się decydujemy, czy planujemy zauroczyć gości dyskretnym minimalizmem, czy też podzielić się z nimi swoją miłością do zwierząt, sięgając po takie motywy, jak lisymisie czy ptaszki, każda Młoda Para znajdzie coś dla siebie. Propozycji nietypowych zaproszeń ślubnych jest wiele, wszystko zależy tylko od pomysłowości i odwagi Młodej Pary. Jedno jest pewne – takie wyjątkowe zaproszenia sprawią, że goście poczują się wyjątkowo jeszcze przed ślubem.

Te niewielkich rozmiarów karteczki, są elementem tradycji i z tym zgodzi się każda Para Moda. Zaproszenia ślubne, a właściwie ich wybór, stał się istotnym elementem przygotowań do ślubu. Niezależnie jednak, którą z przedstawionych propozycji Para Młoda wybierze ważne jest, by zapowiadały one charakter planowanej uroczystości, a także odzwierciedlały styl i charakter Młodej Pary. Tylko wówczas będą autentyczne i zyskają dodatkowy wymiar – przyszli Nowożeńcy zaproszą gości nie tylko na ceremonię i / lub przyjęcie, ale i wpuszczą ich do swojego świata.

Produkty powiązane