Zaproszenia ślubne. Jakie wybrać i kiedy wysyłać?

Zaproszenia ślubne powinny być zgodne z motywem przewodnim i kolorystyką wesela, ale ich główną rolą jest funkcja informacyjna.

Jakie zaproszenia wybrać? Kiedy powinno się je zamawiać, a kiedy wysyłać? Ile czasu dać gościom weselnym na odpowiedź? Zapewne każda Para Młoda boryka się z tymi problemami.

 

Jakie zaproszenia wybrać?

 

W tej chwili jest tak duży wybór zaproszeń, że trudno się zdecydować na jeden konkretny model. Wybrać tradycyjne papierowe zaproszenia, czy może takie z drewna? Czym kierować się podczas wyboru i jak zdecydować się na jeden konkretny wzór, gdy wszystkie nam odpowiadają?

Sprawdźcie w czym możecie wybierać.

 

1. Zaproszenia papierowe

Tutaj nie będzie dużej niespodzianki, bo zaproszenia papierowe są od zawsze. Wśród wzorów znajdziecie: klasyczne, eleganckie, kolorowe, skromne, rustykalne i ze zdjęciem. Naprawdę jest w czym wybierać.

 

2. Zaproszenia drewniane

Są śliczne i na pewno gościom szkoda będzie się ich kiedyś po czasie pozbyć. Tutaj, wśród wzorów również jest duży wybór i na pewno trudno będzie się zdecydować.

 

3. Zaproszenia laserowe

To również papierowe wersje zaproszeń, które wycinane są za pomocą lasera. Wzory są bardziej eleganckie i klasyczne.

 

4. Zaproszenia z pleksi

Bardzo niecodzienna forma zaproszenia, która może zaskoczyć gości. Takie zaproszenia wpiszą się w klimat praktycznie każdego wesela.

 

Co gdy wszystkie wzory nam odpowiadają? Wybierzcie kilka, które najbardziej przypadły Wam do gustu i sprawdźcie, które najlepiej będą pasowały do motywu przewodniego wesela i do jego kolorystyki. Jeżeli nie potraficie wybrać sami, można poprosić o pomoc świadków, bądź rodziców. Taki głos z zewnątrz, często pozwala spojrzeć inaczej i być może pomoże Wam to podjąć ostateczną decyzję.

 

Kiedy zamawiać zaproszenia?

 

Poszukiwania wymarzonych zaproszeń należy zacząć wcześniej, przynajmniej pół roku przed ślubem. Jeżeli nie mamy możliwości obejrzenia zaproszenia na żywo, warto zamówić próbki aby wiedzieć czy produkt spełnia nasze wymagania.

 

Kiedy wysyłać zaproszenia do gości?

 

Należy je wysłać przynajmniej trzy miesiące przed ślubem. Wydaje się to dużo czasu, ale dzięki temu dacie swoim gościom czas na zastanowienie i zaplanowanie ewentualnego urlopu na ten dzień.

 

Ile czasu czekamy na odpowiedź?

 

Wszystko zależy od tego jaki macie termin na potwierdzenie na przykład ostatecznej ilości osób do cateringu.

Najlepiej żeby goście potwierdzili swoją obecność przynajmniej na miesiąc przed weselem. Zawsze zdarzają się sytuacje losowe i nie wszyscy goście zapewne potwierdzą swoje przybycie w tym terminie. Warto wtedy zadzwonić lub osobiście ustalić czy goście się pojawią.

 

O czym pamiętać przy wysyłce i osobistym wręczaniu zaproszenia?

 

Wysyłając zaproszenie należy je włożyć tak, by po otwarciu koperty, widoczny był przód zaproszenia. Bliskie osoby: rodzinę i najbliższych przyjaciół, warto zaprosić osobiście. Pięknie jest razem z nimi przeżywać te chwile radości. Wręczając im zaproszenia, koperty nie zaklejaj.

 

 

Produkty powiązane