Makijaż ślubny

W tym najważniejszym dniu, dniu ślubu, każda Panna Młoda chce być najpiękniejszą. Niezależnie od urody, a także wszystkich elementów składających się na wyjątkowy wygląd: sukni ślubnej, welonu, bukietu czy fryzury, nie wolno zapominać o odpowiednim makijażu. Odpowiednim, to znaczy niekoniecznie widocznym, za to dopasowanym do charakteru panny Młodej, jej typu urody i charakteru uroczystości.

 

Kolory

Makijaż ślubny jest jednym z ważniejszych elementów tego wielkiego wydarzenia, zatem powinien on w pewien sposób podkreślać jego rangę. Dlatego też powinien różnić się od twojego codziennego makijażu, nie może być jednak ani zbyt delikatny, ani zbyt intensywny, wyzywający. Panna Młoda powinna wyglądać elegancko, ale również pociągająco, dobrze prezentując się zarówno w rzeczywistości, jak i na zdjęciach.

Odpowiednio dobrana do koloru włosów, oczu i cery paleta barw, a także dobrej jakości kosmetyki sprawią, że nie tylko osiągniesz tzw. „efekt WOW”, ale będziesz wyglądać zjawiskowo przez całą noc. Warto również pamiętać, że odpowiednio dobrany makijaż pozwala ukryć ewentualne mankamenty urody, zaś podkreślać jej atuty.

Pomocą w doborze odpowiedniej kolorystyki służy znajomość typów kobiecej urody, porównywanej do pór roku. Pani Wiosna ma cerę o delikatnym, lekko brzoskwiniowym bądź złotym odcieniu, niekiedy skóra usiana jest delikatnymi piegami. Włosy są koloru ciepłego blondu lub złocistego brązu. W tym przypadku makijaż powinien opierać się na delikatnych, ciepłych kolorach. Można skoncentrować się na oczach i kościach policzkowych, usta podkreślając tylko błyszczykiem. Z kolei Pani Lato, to kobieta o chłodnej karnacji, przechodzącej nawet w delikatny, oliwkowy odcień. Oczy zielone lub brązowe i brązowe włosy stanowią idealną oprawę do makijażu wykonanego w chłodnych barwach z zastosowaniem pasteli na powieki oraz delikatnego, zimnego różu na policzki, przy jednocześnie rozświetlonych ustach. Dla pięknego rudzielca o złotej cerze, czyli Pani Jesieni najodpowiedniejszymi kolorami są beże, brązy, cynamony i zieleń. Z kolei Pani Zima, czyli posiadaczka ciemnych włosów i takiej samej oprawy oczu, powinna zwrócić uwagę na podkreślenie ust (czerwona szminka to dobry wybór) i pogłębienie spojrzenia wyrazistym makijażem oczu.

 

Najważniejsze samopoczucie

Niezależnie od znalezionych w sieci inspiracji i typu urody, makijaż powinien być tak dobrany, byś czuła się w nim dobrze. Dlatego też nie eksperymentuj niepotrzebnie i nie daj się przekonać, jeśli po wykonaniu makijażu próbnego czujesz się w nim niepewnie czy nieswojo – to może odebrać całą przyjemność płynącą z tego dnia. To twój ślub i powinnaś wyglądać na nim i czuć się pięknie. Weź jednak uwagę, że brązy i szarości – nawet jeśli je lubisz i dominują w twoim codziennym makijażu, mogą pogłębić pojawiające się nieuchronnie z upływem czasu oznaki zmęczenia (szczególnie nieefektownie wygląda to już późnym wieczorem czy w nocy).

Pamiętaj również, że ślub to czas wzruszeń, a także intensywnej zabawy. Zarówno łzy szczęścia, jak i podwyższona temperatura ciała po szalonej zabawie mogą zniszczyć najpiękniejszy make-up, dlatego postaw na kosmetyki o przedłużonej trwałości. Szczególnie, jeśli decydujesz się na mocne podkreślenie ust powinnaś pamiętać o zabraniu ze sobą szminki w danym kolorze, bowiem z pewnością konieczne będą częste poprawki.

Paradoksalnie, lepsza i trwalsza będzie cieńsza warstwa makijażu, bowiem będzie on łatwiejszy do poprawienia, nie będzie się też usuwał czy wykruszał. Jeśli makijaż wykonujesz samodzielnie, zadbaj o dobrą bazę pod makijaż, lekki podkład i korektor o przedłużonej trwałości, bazę pod cienie, wodoodporną mascarę oraz puder transparentny.

Jeśli korzystasz z usług makijażysty, aby mieć całkowitą co do niego pewność, zaplanuj próbny makijaż najpóźniej na miesiąc przed ślubem. Da ci to możliwość ewentualnej zmiany makijażysty lub też kolejnej próby, jeśli wykonany makijaż nie do końca będzie w twoim stylu. Udając się do specjalisty pamiętaj o założeniu ubrania w kolorze zbliżonym do koloru sukni ślubnej. Jeśli masz ślubne dekoracje ozdobione jakimś motywem (na przykład zawieszki na wódkę z motywem kremowych róż bądź winietki eko) również je ze sobą zabierz – da to makijażyście pojęcie o kolorach i motywach przewodnich wesela, może stać się inspiracją dla niego ale także pozwoli stworzyć spójną całość i uzyskać zjawiskowy efekt końcowy.

Makijaż ślubny powinien być elegancki i trwały, koniecznie należy uwzględnić również jego fotogeniczność. Powinien być dopasowany do urody, a także komponować się ze stylizacją, zarówno Panny Młodej, jak i całego wesela. Z racji tego, że może on wzmocnić efekt starań bądź też zupełnie je zniweczyć, warto pomyśleć o tym makijażu znacznie wcześniej. Co więcej, wraz z poszukiwaniem makijażu idealnego powinien rozpocząć się okres intensywnej pielęgnacji skóry bowiem ożywiona, dobrze nawilżona nie tylko będzie wyglądała młodziej, ale i przedłuży trwałość ślubnego makijażu!