Fryzura Panny Młodej

Dzień ślubu to taki czas, kiedy każda Panna Młoda nie tylko chce być najpiękniejsza, ale chce wspaniale się bawić. Dlatego też ślubna fryzura powinna być wygodna, powinna pasować zarówno do sukni, jak i do charakteru uroczystości, ślubnych ozdób, ale przede wszystkim do osobowości Panny Młodej. Nie da się zatem prosto odpowiedzieć na pytanie, jaka fryzura będzie najbardziej odpowiednia, natomiast inspiracji dostarczyć może krótki przegląd tych fryzur.

Jeśli chodzi o fryzury ślubne istnieje niezliczona ilość możliwości, poczynając od romantycznych fryzur z luźno upiętych loków do precyzyjnie uplecionych koron czy koków. Każda z fryzur będzie odpowiednia, jeśli szczególnie starannie dobierzemy ją do stylu wesela, obecnych na weselu motywów czy miejsca, w którym wesele będzie się odbywało.

 

Fryzury naturalne

Wielkim atutem naturalnych fryzur są same włosy, a także ich struktura. To włosy, które nie zostały potraktowane lokówką czy prostownicą, ewentualnie sprzęt ten służył wyłącznie podkreśleniu naturalnych skrętów bądź też gładkości włosów nie mających tendencji do „puszenia się”. Aby przygotować tego rodzaju fryzury, używamy kosmetyków modelujących, podkreślających strukturę włosa.

Naturalne fryzury bazują na zdrowych i pięknych włosach, dobrze obciętych. Często włosy są w nich rozpuszczone, bądź spięte w luźny kok czy kucyk. To propozycja idealna dla Pań o zadbanych, gęstych włosach, zarówno krótkich jak i długich. Są idealne do wesela w stylu eko (doskonale korespondują z takimi ozdobami ślubnymi jak girlanda z juty czy drewniane cyfry na stół), minimalistycznego czy o romantycznym charakterze. Jeśli mamy obiekcje, czy taka naturalna fryzura nie będzie zbyt mało elegancka, wystarczy podpiąć włosy ozdobną szpilką lub przewiązać je białą, satynową wstążką.

 

Misterne upięcia

Jeśli czujemy, że naturalne włosy nie są dla nas, bądź też pełen przepychu charakter wesela (z zastosowaniem takich ozdób, jak na przykład monogramy na tort czy albumy ozdobione kwiatami) nie koresponduje z naturalnością, gładkością włosów, warto pokusić się o ich podpięcie, a także zastosowanie różnego rodzaju dodatków, jak kwiaty – takie same, jak na ozdobach, bądź klejnoty (na przykład perły czy biżuteryjne spinki).

Do przygotowania misternych upięć będą potrzebne kosmetyki dostosowane do danego rodzaju włosa oraz do samej fryzury. W sytuacji, kiedy decydujemy się na upięcie lekko nonszalanckie, pasujące na przykład do awangardowej, nieszablonowej sukni, można ograniczyć się do modelującej pianki i pudru, który pomoże utrwalić fryzurę. Precyzyjnie upięty kok wymaga natomiast wygładzenia włosów i delikatnego ich tapirowania, a następnie lakierowania. Warunkiem takich misternych upięć jest długość włosów – sprawdzą się one na włosach długich, a także półdługich.

Żadna fryzura nie będzie jednak wyglądała wspaniale, jeśli nie zadbamy o same włosy przed ślubem. Piękne, zdrowe i lśniące pukle są największą ozdobą, dlatego przed tym ważnym dniem warto zrezygnować z szamponów zawierających w swym składzie siarczany czy sole na rzecz szamponów naturalnych czy ziołowych płukanek. Włosów nigdy jednak nie myjemy przed samą uroczystością – zadbaj o to dzień wcześniej, a po umyciu użyj grzebienia o szerokim rozstawie zębów. Pamiętaj o nałożeniu odżywki, aby wzmocnić je i zapobiec uszkodzeniom. Na wygląd fryzury ma wpływ również zdrowa dieta i nawilżenie, dlatego przynajmniej na trzy miesiące przed ślubem zadbaj o odpowiednią ilość wody i menu pełne warzyw i owoców.

Dla bezpieczeństwa warto również umówić się z fryzjerem na wykonanie próbnej fryzury. Może się bowiem okazać, że ta wymarzona nie pasuje do kształtu twarzy, włosy nie układają się w pożądany sposób bądź też przyszła Panna Młoda źle się w danym upięciu czuje. Pamiętaj bowiem, że fryzura ma być adekwatna do miejsca ślubu, ale przede wszystkim musi być wygodna i nie ograniczać swobody ruchów. Na wszelki wypadek warto też zabrać ze sobą kilka wsuwek czy szpilek oraz lakier do włosów – może je mieć druhna. Fryzura może wymagać bowiem w trakcie wesela drobnych poprawek, a przy użyciu tych gadżetów można w każdej chwili ich dokonać.